Šiandien  


Prevencinė veikla

2017 – 2018 m. m. progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupėje pradėta įgyvendinti Tarptautinė programa „Zipio draugai“.

Programos tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. Programa „Zipio draugai“ moko vaikus įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis, bet ir patiems netapti priekabiautojais.


2017 – 2018 m. m. pradinėse klasėse progimnazija pradėjo įgyvendinti tarptautinę emocinių ir elgesio sunkumų ankstyvosios prevencijos programą „Obuolio draugai“.

Programa padeda ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir netgi mirtį.


2017 – 2018 m. m. progimnazijoje pradėta įgyvendinti tarptautinė Olweus patyčių ir smurto prevencijos programa.

Programa vykdoma siekiant išvengti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškų. Šios programos tikslas - mokyti visą mokyklos bendruomenę atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti. Ši programa skirta 3-8 klasių mokiniams.


 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre:190531756
Tilžės g. 85, Šiauliai LT 78113, +370 652 72300 ragainespm@splius.lt