Šiandien  


Renginių nuotraukos 2018-2019 m.m.

I pusmetis


Kalėdinė pasaka visai šeimai

1-4 klasių ir dramos būrelių „Teatriukas“ ir „Po kauke“ Kalėdinė pasaka visai šeimai „Coliukės sparnai“

nuotraukos


Akcija „Pasikvieskime į mokyklą Kalėdas“

Ragainės progimnazijoje Mokinių taryba organizavo akciją „Pasikvieskime į mokyklą Kalėdas“. Ačiū dalyvavusiems ir kūrusiems linksmą, šventinę nuotaiką. Ačiū balsavusiems ir padėjusiems išrinkti kalėdiškiausius ragainiškius. Sveikiname laimėtojus. Visiems ragainiškiams linkime šiltų ir jaukių Kalėdų.

nuotraukos


Betliejaus Taikos ugnis

Ragainės progimnazijos bendruomenė sulaukė prasmingos kalėdinės dovanos iš skautų.Ta dovana – tai į Šiaulius atkeliavusi Betliejaus Taikos ugnis.
Betliejaus ugnies simbolinė akcija skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta 1986 m. Austrijoje radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu specialioje kapsulėje transportuojama į Vieną.
Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus Taikos ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai. Akcijos tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo aplinkoje.

nuotraukos


Adventas – susikaupimo ir apmąstymų apie tai, kas iš tikro yra svarbu, laikotarpis.

Ragainės 8-okai buvo pakviesti pamąstyti, kokios vertybės jiems yra svarbios. Apie vertybių skalę mokiniai kalbėjosi su Šiaulių universiteto kapelionu Arūnu Jankauskiu, Šiaulių vyskupijos Jaunimo centro jaunimo veiklų ir ateitininkų organizacijos koordinatore Laura Pasavodskyte ir tikybos mokytoja Aušra Bagušyte.

nuotraukos


Paramos akcija „Laimės keksiukai 2018"

Dėkojame visiems, dalyvavusiems paramos akcijoje „Laimės keksiukai 2018“: kepusiems keksiukus, juos pardavusiems ir pirkusiems. Ypač dėkojame už paramą Martyno Mockaus (3a kl.) tėvams, už aktyvumą 8a ir 8b klasės mokiniams ir klasių vadovėms Loritai Valiulienei, Sigitai Statkienei, bibliotekininkei Sandrai Vileikienei. Visų pastangų dėka Ragainės progimnazijos surinkta auka – 1131 euras.
DĖKOJAME UŽ JŪSŲ GERUMĄ.

nuotraukos


Kalėdiniai burbulai

Kai parduotuvių vitrinos ir lentynos mirgėte mirga nuo kalėdinių papuošimų įvairovės, turbūt retas kuris susimąstome, kad galėtume, norėtume ir rastume laiko namus papuošti savo pasigamintomis dekoracijomis. Pasirodo, tokių yra nemažai. Į Ragainės progimnazijoje suorganizuotas Kalėdinių burbulų dirbtuves susirinkusios mokytojos ir mokinių mamos, noriai ir kruopščiai dekoravo burbulus. Dailės mokytoja Svetlana ir technologijų mokytoja Aušra savo kūrybiškumu ir gera nuotaika sugebėjo įkvėpti visas dirbtuvių mokines. Visos džiaugėsi pasigamintais spalvingais ir prabangiais - nėriniais, karoliukais ir aukso atspalviu žėrinčiais burbulais.

nuotraukos

nuotraukos


Ragainiškių žiemos žygis

Ragainės progimnazijos bendruomenė šeštadienį iš ryto rinkosi į sutartą vietą Kurtuvėnuose. 70 žmonių grupė patraukė link Jautmalkės. Ragainiškiai jautėsi saugiai, žingsniuodami pažliugusiais, o vietomis slidžiais miško keliais, nes juos vedė Žemaitijos skautų organizacijos Šv. Jurgio skautų draugovės draugininkas Giedrius Girdvainis, kuris šiuos kelius takelius jau išvaikščiojęs daugybę kartų. Kas sugebėjo užmiršti žygiui ne visai palankaus oro keliamus nepatogumus, galėjo pasigrožėti nuostabia, žiemoti besiruošiančia gamta. 8 km. maršrutas: Kurtuvėnai – Jautmalkė – Laisvučiai – Kurtuvėnai neprailgo. Žygeiviai buvo ištvermingi, šypsenos nedingo nuo veidų, vieni kitiems tiesė pagalbos ranką, kai reikėjo lipti į slidoką įkalnę ar leistis nuo jos. Žygio iniciatorė mokyklos direktorė Dinara Vitkuvienė, propoguojanti sveiką gyvenimo būdą, visiems buvo pavyzdys, kad nežiūrint nepalankių aplinkybių, reikia siekti užsibrėžto tikslo. O be to, dar ir pasirodė, kaip atsakingiausia, bendruomeniškiausia ragainiškė: surado nepatyrusias žygeives, kurios, sustojusios išsipilti iš batų vandens ir pasikeisti permirkusių kojinių, atsiliko nuo eisenos. Visi pasiekė finišą, kur laukė mokytoja Sigita su karšta mėtų, surinktų iš savo sodo, arbata ir medumi. Šis ragainiškių žygis buvo pirmas, bet ne paskutinis. Viena iš mokyklos prioritetinių vertybių – sveikata. Aktyvus poilsis gamtoje – pats geriausias būdas jai stiprinti. Tad nepaslėpkime kuprinių labai giliai spintose.

nuotraukos


Languota diena

Stilius – saviraiškos galimybė, kūrybiškumo forma. Langučiai – linksma ir nuotaikinga! Pabūkime languoti.

nuotraukos


Spalvotų kojinių diena

Stilius - saviraiškos forma. Kojinės gali tapti išraiškinga aprangos detale.

nuotraukos


Mokykloje vyko akcija „Pasikvieskime į mokyklą Kalėdas“

Ačiū dalyvavusiems. Buvo smagu matyti mokykloje tiek žmonių, jau gyvenančių šventinėmis nuotaikomis. Išrinkime kalėdiškiausius ragainiškius: pradinių klasių mokinius, 5-8 klasių mokinius, mokytojus ir darbuotojus.

nuotraukos

nuotraukos

nuotraukos


Kalėdos Ragainėje prasideda

Kiekvieną lapkritį tas pats klausimas: o kaip šį kartą?.. Šį kartą TAIP. Ir su kiekvienais metais panikos vis mažiau. Nes komanda NEREALI.

nuotraukos


Dailininko Andruso Joono parodoje „Mindsurfer vol.5"

Per Kultūrinę pažintinę dieną Ragainės progimnazijos 5b klasės mokiniai lankėsi Dailės galerijoje, kur turėjo galimybę pamatyti estų dailininko Andruso Joono parodą „Mindsurfer vol.5" . Šis menininkas garsėja kaip performanso, tapybos, video meno sintezuotojas. Jo parodos – tai egzistenciški, įvairiomis meno rūšimis išplėtoti pasakojimai, kuriuose persipina labai asmeniški išgyvenimai ir mitinės vizijos. Galerijos darbuotoja Ernesta Šimkienė papasakojo vaikams apie dailininko kūrybą, diskutavo apie meną, jo poveikį žmonėms. Penktokai blykstelėjo įdomiom mintim bei atsakymais. Vėliau buvo proga išreikšti ir savo kūrybinius sugebėjimus: iš planšetėse esančių paveikslų fragmentų surasti tikrą, apibūdinti jose vaizduojamus simbolius. Pačioje apsilankymo pabaigoje vaikai buvo nuvesti į kūrybines dirbtuves kur galėjo susikurti bei pasigaminti ženkliuką.

nuotraukos


„Aušros" muziejuje

„Aušros" muziejuje nusilieta žvakelė šeštokams primins įdomų edukacinį užsiėmimą, kuriame jie sužinojo žvakių atsiradimo istoriją, simboliką, liejimo būdus.

nuotraukos


Viktorina „Be tabako gyveni – rūpesčių mažiau turi!“

Visi žinome, kad rūkymas yra kenksmingas. Ir mokiniai, dalyvavę viktorinoje „Be tabako gyveni – rūpesčių mažiau turi!“, skirtoje Tarptautinei nerūkymo dienai, susimąstė apie rūkymo žalą.

nuotraukos


Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?"

Vokiečių kalba yra viena iš tarptautinio bendravimo kalbų, kurios galima mokytis ir Ragainės progimnazijoje. Per kalbą sužinome apie tos šalies žmones, jų papročius. Plačiau susipažinti su vokiečių kalba ir kultūra padeda progimnazijoje organizuojami renginiai. Šiuo metu mokykloje vyksta vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ Tai puiki galimybė susipažinti su vokiečių kalba. Mokiniai, kurie mokosi vokiečių kalbą, papuošė kabinetų duris vokiškais žodžiais, kurie susiję su tuo mokomuoju dalyku. Taip norėta atkreipti kitų mokinių dėmesį į vokiečių kalbą. Visą savaitę per pertraukas skamba vokiška muzika, mokiniai gilina vokiečių kalbos žinias. „Kalba- tai miestas, kurio statybai kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį". (R. V. Emersonas)

nuotraukos


Šmėklinės Ragainėje

Iš moliūgų gaminama ne tik sriuba... Piešti galima ne tik ant popieriaus ar sienos... Veiksmas VYKSTA

nuotraukos


Konstruotojo diena Ragainėje

Konstravimas - kruoštumo reikalaujantis darbas. Tuo įsitikinio mokiniai iš popieriaus pagal iškarpas konstruodami burbulus. Bet kiek džiaugsmo, kai pavyksta iš daug smulkių detalių sudėti dailų burbulą! Šitie gražūs burbulai dar džiugins visus, kai į mokyklą atkeliaus Kalėdos.

nuotraukos


Sveikatingumo diena Ragainės progimnazijoje

Sveikatingumo dieną Ragainės progimnazijoje mokiniai išklausė Visuomenės sveikatos centro specialistės paskaitos apie sveiką mitybą, dalyvavo mankštos pamokėlėse, po to kartu su klasės draugais gamino ir ragavo salotas, ruošė vaisių ir daržovių kokteilius.

nuotraukos


Tarptautinė Mokytojų diena Ragainėje

Tarptautinės Mokytojų dienos proga Ragainės progimnazijos mokytojai buvo pakviesti į sveikinimų koncertą. Nepasveikinto neliko nei vieno mokytojo - visiems buvo skirti personalizuoti nuotaikingi sveikinimai.
Dėkojame dramos būrelio „Po kauke“ aktoriams ir vadovei Svetlanai Viluskienei.

nuotraukos


Ragainės progimnazijos moksleiviai dalyvavo žygyje „Atrask šimtmečio paveldą Šiauliuose"

Tęsiantis Judumo savaitei Šiauliuose, Ragainės progimnazijos moksleiviai dalyvavo Turizmo ir informacijos centro organizuotame žygyje „Atrask šimtmečio paveldą Šiauliuose". Užsiregistravo 11 komandų. Ragainės progimnaziją atstovavo dvi komandos - „Raganitos" bei „Iš lempos". Dalyviams buvo išdalyti lapai su juose pavaizduotais pastatų fragmentais. Komandos turėjo surasti tuos pastatus ir jų fone nusifotografuoti. Pirmųjų trijų komandų laukė ekskursija į „Rūtos" saldainių fabriką. Likusios komandos gavo saldžiuosius prizus.

nuotraukos


Sporto diena Ragainėje

Kasmet Europoje rugsėjo 16-22 dienomis minima didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šia kampanija siekiama paskatinti išbandyti įvairias susisiekimo automobiliais alternatyvas. 2018 metų judumo savaitės šūkis- „Pasirink ir judėk". Mūsų mokyklos aštuntokai ir septintokai dalyvavo pėsčiųjų žygyje su gide aplink Talkšos ežerą. Mokiniai sėkmingai įveikė 9 km. trasą .

nuotraukos


Būrelių mugė

Dar vis tebegalvojantys, ką veikti po pamokų, pasidairę po Būrelių mugę, tikrai galėjo išsirinkti. Siūlomos veiklos ir menus mėgstantiems (dailės, floristikos, teatro, šokio, muzikos būreliai), ir sportuoti norintiems (sportinių žaidimų, irklavimo būreliai), ir inžinerija besidomintiems (kompiuterinių technologijų, modeliavimo, konstravimo būreliai). Telieka pasirinkti veiklas pagal savo pomėgius ir po pamokų prasmingai leisti laiką su bendraminčiais bei išmokti naujų dalykų.

nuotraukos


Šiaulių dienų 782 šventinė eisena

Spalvingoje šventinėje Šiaulių miesto 782 gimtadienio eisenoje „Ateitis mūsų“ dalyvavo ir Ragainės progimnazijos mokiniai bei mokytojai.

nuotraukos


Rugsėjo 1-osios šventė Ragainės progimnazijoje

Nespėjus daugiau ar mažiau pasidžiaugti gan lietinga vasara, šiek tiek mažiau lietinga Rugsėjo 1-oji vėl sukvietė moksleivius į mokyklas. Pasipuošę, pilnais glėbiais gėlių į Ragainės progimnazijos kiemą sugužėjo ir „ragainiokai" bei jų tėveliai.
Į susirinkusius mokinius kreipėsi ir su naujais mokslo metais pasveikino mokyklos direktore D. Vitkuvienė. Sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto tarybos narys A. Šedžius, ŠUG ir Lieporių gimnazijų atstovai. Po oficialiosios dalies visi norintys galėjo sudalyvauti fotosesijoje, kuriai vietą paruošė ir dekoratyviniais rudeniniais elementais papuošė technologijų mokytoja A. Mikulienė. Už tai jai AČIŪ!

nuotraukos

nuotraukos

 

Renginių nuotraukos 2017-2018 m.m.

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre:190531756
Tilžės g. 85, Šiauliai LT 78113, +370 652 72300 ragainespm@splius.lt