Šiandien  

 

Renginių nuotraukos 2017-2018 m.m.

 

I pusmetis


Integruotoje idėjų mugėje "TAPK"

Lapkričio 14 d. Ragainės progimnazijos 5 - 8 klasių mokinių komanda dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių integruotoje idėjų mugėje "TAPK" (tobulėk, auk, pažink, kurk). Renginyje dalyvavusios komandos gavo kūrybinę užduoti: sukurti ir pristatyti modernių ateities Šiaulių viziją. Mokiniai kūrė mokyklos, medicinos paslaugų, transporto tinklo, paslaugų zonos modelius. Modeliams buvo keliami reikalavimai: inovatyvumas, ekologiškumas, patogumas šiuolaikiniam žmogui. Labiausiai džiugino komandų užsidegimas, darnus komandinis darbas ir labai originalūs pristatymai.

nuotraukos


Mokinių išvyka į Lenkijos sostinę Varšuvą

Ragainės progimnazijos administracija ir tiksliųjų mokslų mokytojai įvertinę mokinių pasiekimus matematikos, gamtos, pasaulio pažinimo, biologijos, informacinių technologijų ir inžinerijos pamokose, o taip pat mokinių aktyvumą rengiant inžinerinius projektus bei atstovaujant mokyklą tiksliųjų mokslų renginiuose, 2017-11-03 organizavo mokinių išvyką į Lenkijos sostinę Varšuvą. Šią mokyklos dovaną gavo net 40 moksleivių. Išvykos metu moksleiviai pirmiausia atžiūrėjo Varšuvos senamiestį. Pradedant Turgaus aikšte, supama turtingų miestelėnų ir pirklių namais, senąja miesto siena bei vartais; baigiant Karališkuoju keliu (Trakt Krolewski), kurio puošmena – Šv. Onos bažnyčia. Šioje gatvėje ieškojome ir šaunaus inžinerinio sprendimo – grojančių Šopeno suoliukų. Svarbiausias kelionės objektas - vienas moderniausių Europoje technologijų muziejus “Koperniko mokslo centras“. Šiame muziejuje nėra jokių gidų. Tai interaktyvus muziejus, kur kiekvieną eksponatą moksleiviai buvo priversti pažinti patys: liesdami, klausydamiesi, ragaudami, matydami... Jame įdomiai ir žaismingai pateikiami įvairių mokslo sričių išradimai ir technologijos – nuo rato ir garo variklio iki interneto ir modernių laboratorinių prietaisų. Čia laukė skirtingos tematikos parodos: „Žmogus ir aplinka“, „Šviesos zona“, „Judėjimas“, „Re:Generacija“, „Buzzz!”, „Civilizacijos šaknys“, „Robotų“ bei „Aukštosios įtampos“ teatrai., supažindinama su žmogaus fiziologijos ir neuromokslų. Kelionę vainikavo Varšuvos panorama iš paukščio skrydžio. Šį įspūdingą reginį išvydome apsilankę 31-ąjame Kultūros ir mokslo rūmų aukšte. Pastatas iškilo 1955 metais kaip „tarybinių žmonių dovana Varšuvai“, todėl varšuviečių yra vadinamas „Stalino pirštu“. Tai socialistinio realizmo architektūros pavyzdys ir iki šiol aukščiausias pastatas Lenkijoje. Rūmuose įsikūrę teatrai, muziejai, kino ir koncertų salė.

nuotraukos


Ragainės progimnazijoje vyko Helovyno vakarėlis

Tykų penktadienio vakarą iš visų pakampių Ragainės progimnazijos link, ėmė slinkti šiurpios būtybės... Mokyklos foje,tarsi pati Apokalipsės pranašystė, šiurpiai mosikuodama dalgiu, atvykusius pasitiko Giltinė. Po koridorius šmirinėjo ištisos virtinės vampyrų, skeletų, zombių, velnių ir mažyčių, bet labai simpatiškų raganaičių! Kaip paklaikęs po mokyklą lakstė vienas šiurpiausių personažų-Baisusis Šlubis, momentais net pamesdamas savo ramentus, iš kažkur atšliaužė didžiulės Sraigės, pasirodė Kiniečiai.....Atrodė, jog visos apylinkės piktosios jėgos užgriuvo senąją gerąją Ragainę. Kas jas taip sutraukė čionai?
Atsakymas tapo aiškus pakilus į mokyklos trečiąjį aukštą. Pro atviras aktų salės duris veržėsi dūmai, sklido garsi muzika. Ir būtent ten sugarmėjo visi tie padarai.
Pasirodo Ragainės progimnazijoje vyko Helovyno vakarėlis!
Prisišokusios ir prisidūkusios šmėklos noriai pozavo fotosesijai arba traukė į barą, kur jaunesniojo ešelono raganiūkščiai vaišino Žmogaus krauju, keptais pirštais, įdarytom akimis, virtom smegenim bei kitais skanumynais. Artėjant pusiaunakčiui visos dvasios tykiai išsiskirstė kas kur. Likę gyvi mokytojai lengviau atsikvėpė...

nuotraukos


Socialinis projektas „Atrask"

Ragainės progimnazija prisijungė prie Šiauliuose jau antrus metus vykstančio socialinio projekto „Atrask". Ši akcija yra skirta mažinti socialinę atskirtį vaikams iš dienos centrų. Šiais metais buvo siekiama išpjaustyti 400 moliūgų, kurie finalinio renginio metu papuošė Ch. Frenkelio vilos kiemą.

nuotraukos


Penktokai pakrikštyti!

Beveik du mėnesius mokyklos koridoriuose ir klasėse šurmuliavę penktokai pagaliau teisėtai ir oficialiai priimti į vyresniųjų mokinių būrį. Spalio 24 dieną šeštų klasių mokiniai surengė penktokams daugybę iššūkių, pareikalavusių komandinio darbo, draugiškumo, proto ir fizinių pastangų. Penktokai ir jų auklėtojos puikiausiai įveikė visus išbandymus.

nuotraukos


Pasvalio rajono įmonė „Ustukių malūnas"

Labai gražią ir saulėtą spalio 20-osios popietę Ragainės progimnazijos moksleiviai bei juos lydintys mokytojai išvyko į Pasvalį. Pirmiausiai buvo aplankyta rajono įmonė „Ustukių malūnas" , kuri gamina ekologiškus trapučius iš įvairių grūdinių ir ankštinių kultūrų: grikių, kukurūzų, ryžių, lęšių. Susipažinę su gamybos technologija, pasivaišinę dar karšta produkcija, gavę lauktuvių ir dar suspėję padūkti vietinės mokyklos kieme, vaikai išvyko į Pasvalį. Tiksliau į Pasvalio kraštotyros muziejų. Muziejaus darbuotojas įdomiai pristatė (neapseidamas be šiuolaikinių technologijų) krašto istoriją, jame vykstančius išskirtinius reiškinius- karstines įgriovas, kurios atsiranda vandeniui išplovus po žeme esantį gipsą.
Apžiūrėję eksponatus, susipažinę su krašto archeologija, istoriniais įvykiais, mokiniai vos ne tiesiogine to žodžio prasme pakliuvo į laiko mašiną! Laiko mašiną, kuri nugabeno visus į tolimus 1874 metus, į lietuviškos spaudos draudimo metus, kur kaimo trobose už ilgų stalų kaimo „daraktarkos" paslapčia mokė vaikus lietuviško rašto.
Taigi ir mūsų vaikai iš mokinių trumpam virto „mokytiniais", mokėsi skaityti „graždanką" ( lietuviški žodžiai parašyti kirilica), žasies plunksnomis rašė „literas" ant „doskelių", iš vyniojamo popieriaus gaminosi „tetradkas", bei išmėgino metalinių plunksnų ant kotelių rašymo ypatybes. „Daraktorka" pasirodė gan griežta mokytoja: neklusniesiems grėsė pliaukštelėjimas „lineika" arba klūpojimas ant žirnių, kuriuos paslaugi „gaspadinė" pabėrė kampe. Ir jei „lineikos" kažkokiu stebuklingu būdu ir pavyko išvengti, tai su žirniais susipažinti teko....
Kadangi, kiekvienu metu grėsė žandarų įsibrovimas, kurie nelabai tolerantiškai žiūrėjo į tokias „lekcijas", teko maskuotis. Pavojaus atveju visi turėjo mesti visą lietuvybę ir užsiimti buitiniais dalykais: verpimu, mezgimu, vilnos pašymu. Na, o kad visai apdumtų žandarams akis, likusieji turėjo iš plonų knygelių skaityti „graždanką".
Todėl kai galų gale į trobą įsiveržė žandaras, mūsų „mokytiniai" nesutriko: visi užėmė iš anksto pasirinktas vietas ir dirbo savo darbą. Tačiau uolaus ir įtaraus žandaro tai neįtikino: teko sprukti lauk....

nuotraukos


Viktorina "Gamtos ir matematikos paslapčių suvokimas protu ir širdimi"

Spalio 11 d. trys penktokų komandos dalyvavo Gegužių progimnazijos tarpmokyklinėje viktorinoje "Gamtos ir matematikos paslapčių suvokimas protu ir širdimi". Viktorinoje varžėsi devynios penktokų komandos iš įvairių miesto progimnazijų. Dideliu iššūkiu mokiniams buvo netradicinės gamtos ir matematikos užduotys. Tačiau mūsų mokinukai nesunkiai jas įveikė ir 5b kl. mokinių komanda pelnė I vietą. Tuo labai džiaugiamės ir sveikiname nugalėtojus: Roką Pušinskį, Domantą Barškėtį ir Medeiną Gasčiūnaitę.

nuotraukos


Spalio 4 – Pasaulinė gyvūnų diena

Šia proga mūsų mokykloje svečiavosi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Šiaulių miško urėdijos atstovai. Jie pravedė 5 klasių mokiniams gamtos ir žmogaus pamoką apie miško žinduolius, papasakojo apie randamas ragų rūšis bei pravedė linksmą viktoriną, kurios metu vaikai gavo dovanėlių savo augintiniams už teisingus atsakymus.

nuotraukos


Konferencija „Mano miestas - Šiauliai"

Rugsėjo 28 dieną Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko 5 - 8 klasių mokinių konferencija "Mano miestas - Šiauliai". Konferencijoje dalyvavę Ragainės progimnazijos septintokai Ūla Mitkevičiūtė, Austėja Julija Grigaliūnaitė ir Vytautas Doniela pristatė projektą "Šiaulių krašto vietovardžių kilmė. Interaktyvus žemėlapis".
Mokinius konsultavo ir pasiruošti konferencijai padėjo lietuvių kalbos mokytoja Sigita Statkienė ir inžinerijos mokytoja Ingrida Donielienė.
Mokinių sukurtą žemėlapį galite peržiūrėti paspaudę nuorodą http://www.arcgis.com/home/webmap/viewer.html

nuotraukos


Sporto diena Kane's arenoje

Batutai: pramoga ar sportas? Rugsėjo 26 d. 6a klasės mokiniai rinkosi mokykloje sveikų pusryčių. Gurkšnojo žolelių arbatą, vaišinosi atsineštais užkandžiais ir išklausė klasės draugų parengtą pristatymą apie visapusę šokinėjimo ant batuto naudą žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai. Aptarus saugumo klausimus liko išbandyti batutus praktiškai. Pasakyta - padaryta. Visi iki vieno teiginių buvo praktiškai patikrinti ir patvirtintas jų teisingumas. SPORTUOTI GALI BŪTI SMAGU.

nuotraukos


Ragainės progimnazija „Šiaulių dienose“

Ragainės progimnazija kartu su kitomis miesto mokyklomis dalyvavo Šiaulių dienų atidarymo šventėje.

nuotraukos


Karjeros diena

Na ką gi... PRASIDĖJO :) Šiandien domimės karjeros galimybėmis - nuo ankstyvo ryto 6a klasė šturmuoja Lietuvos geležinkelį.

5a klasė lankėsi dviračių gamykloje "Baltik vairas". Mokiniai iš arti pamatė, nuo ko yra pradedamas gaminti dviratis, kaip dažomos jo detalės.

7a klasės mokiniai apsilankė Šiaulių televizijoje. Čia jie susipažino su televizijos užkulisiais, apžiūrėjo montavimo, diktorių, televizijos laidų vedėjų studijas.

Karjeros dieną 5b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių m. „Saulės" bibliotekoje Komiksų centre.

nuotraukos


Rugsėjo 1-osios šventė Ragainės progimnazijoje

Nespėjus daugiau ar mažiau pasidžiaugti gan lietinga vasara, šiek tiek mažiau lietinga Rugsėjo 1-oji vėl sukvietė moksleivius į mokyklas. Pasipuošę, pilnais glėbiais gėlių į Ragainės progimnazijos kiemą sugužėjo ir „ragainiokai" bei jų tėveliai.
Į susirinkusius mokinius kreipėsi ir su naujais mokslo metais pasveikino mokyklos direktore D. Vitkuvienė. Sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto tarybos narys A. Šedžius, ŠUG ir Lieporių gimnazijų atstovai. Po oficialiosios dalies visi norintys galėjo sudalyvauti fotosesijoje, kuriai vietą paruošė ir dekoratyviniais rudeniniais elementais papuošė technologijų mokytoja A. Mikulienė. Už tai jai AČIŪ!

nuotraukos

nuotraukos

 

Renginių nuotraukos 2016-2017 m.m.

 


 
 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre:190531756
Tilžės g. 85, Šiauliai LT 78113, +370 652 72300 ragainespm@splius.lt