Šiandien  

 

Inžinerinis ugdymas

 

2017-2018 m.m.


Elektromagnetai

Dar pernai susipažinę su natūraliai gamtoje randamais magnetais, išsiaiškinę jų savybes ir vadovaudamiesi jomis sukonstravę kompasus, šiandien vėl grįžtame prie magnetų - šeštokai susipažįsta su elektrine magneto prigimtimi ir aiškinasi, kaip sukonstruojami elektromagnetai. O po to užverda bandymai, kurie turi padėti atsakyti į klausimą, nuo ko priklauso elektromagneto stiprumas. Ar tai lemia elektros šaltinio stiprumas? o gal viskas priklauso nuo apvijų skaičiaus apie šerdį? O gal nuo vieno ir nuo kito?

nuotraukos


Kaip sklinda garsas?

Kodėl klausydami aplinkos garsų daug gyvūnų karpo ausimis, o žmogus pasuka galvą? Kokį garsą į ausis atneša daužomo šaukšto virpinamas oras, o koks jis ateina garso virpinamu siūlu? Pirmokų pamoka prasidėjo skambančio šaukšto bandymais, o baidėsi pokalbiais pačių sukonstruotu laidiniu telefonu.

nuotraukos


Kas yra oras? Kiek oro telpa plaučiuose?

Lapkričio 10 dieną 3 b klasėje vyko atvira integruota pasaulio pažinimo ir inžinerijos pamoka „Kas yra oras? Kiek oro telpa plaučiuose?“Inžinerijos kabinetas pavirto laboratorija, pilna įvairių dydžių stiklainių, indelių, dubenėlių, piltuvėlių ir net kibirų. Pamokos pradžioje mokiniai bandė atspėti, kuri žvakė degs ilgiau ir paaiškinti priežastį. Išsiaiškinus, kas yra oras ir kodėl jis mums toks svarbus, užvirė darbas. Mokiniai atliko tyrimą, kurio pradžioje išsikėlė hipotezę ir naudodami iš anksto pasigamintus graduotus indus, matavo savo plaučių tūrį, bandė patvirtinti arba paneigti savo iškeltą hipotezę, darė išvadas.

nuotraukos


Anglų kalbos pamoka

Trečiokai per anglų kalbos pamokas demonstruoja ne tik geras anglų kalbos žinias, bet ir savo gebėjimus kuriant, pritaikant inžinerines žinias. Taip atsirado THE CLOCK AND THE MOUSE, LEAF PICTURE, PLACEMAT, TIMETABLE

nuotraukos


Matematika lego klasėje

4b klasės mokiniai matematikos mokėsi lego klasėje. Pamokoje susipažino su trupmenomis, mokėsi suvokti, kas yra skaičiaus dalis. Naudojant realias lego kaladėles, aiškinosi, kas yra trupmenos.

nuotraukos


Tegyvuoja animacija!

Pirmokai susipažįsta su medijų inžinerija ir aiškinasi, kaip juda piešti paveikslėliai. Eksperimentas pavyko - paukštelis į narvelį įskrido.

nuotraukos


Kokios formos popieriaus konstrukcija stipriausia?

Prieš savaitę išsiaiškinę kokios formos (keturkampė, trikampė ar apvali) popieriaus konstrukcija stipriausia, šiandien aštuntokai vėl eksperimentuoja - toliau tiria sunkio jėgą. Pamokos pradžioje juokinga atrodžiusi užduotis, po 45 min sukėlė ovacijas. Taigi, sukonstruokite iš 42 popieriaus lapų ir mažo ritinėlio lipnios juostos mažiausiai 10 cm aukščio konstrukciją (stalo kojas), kuri išlaikytų kuo didesnį svorį. Šios dienos rekordas 144,5 kg ir tai ne riba, nes popierius taip ir nebuvo sugniuždytas. P.S. Už idėją esu dėkinga vienam šauniam fizikos mokytojui...

nuotraukos


Kas yra 3D?

Pirmokai šiandien aiškinasi, kaip gaunamas 3D efektas. Vos dvi spalvos padeda patikėti stebuklu: piešinėliai ima ir pakyla virš popieriaus. Patikrinom - veikia. Po savaitės patikrinsime dar vieną stebuklą: priversime piešinukus judėti

nuotraukos


Į klausimą "Iš ko sudaryti daiktai?" atsakinėja penktokai.

Kuo varžtas skiriasi nuo medsraigčio? Kam reikalingos replės? Kelių rūšių būna atsuktuvai? Kaip ardyti, kad vėl surinktum? Galų gale, kur galima naudingai panaudoti senų prietaisų detales, o jei kažkas nebenaudinga - kaip tinkamai utilizuoti...

nuotraukos


Tegyvuoja elektra!

Antrokai tiria, ar visos medžiagos laidžios elektrai. Paprastas klausimas: kaip patikrinti, ar rozetėje yra elektros srovės? Paprastas atsakymas: Įjungti lempą ir pažiūrėti, ar ji užsidega. Na, o kaip nustatyti, ar elektra tekės per trintuką, liniuotę, kėdės koją, sąvaržėlę ir daugybę kitų daiktų? Irgi paprasta: šiandien antrokų sukonstruoti prietaisai padės tai nustatyti.
Ar jums kilo klausimų apie jūsų turimų daiktų elektrinį laidumą? Kreipkitės į antrokus - jie jums padės

nuotraukos


Lego šiandien kviečia į labirintų pasaulį.

Konstruotojai priima iššūkį - sukonstruoti kuo sudėtingesnį, klaidesnį, bet teisingą (turintį pradžią ir pabaigą) labirintą. Na, o kai labirintai įveikti, konstruojame ant sienos. Tai taip pat smagu, kaip ir piešti ant jų.

nuotraukos


Iš kur atkeliauja knyga?

Pasaulio pažinimo pamokoje įgiję žinių apie knygų gaminimo istoriją, daug sužinoję apie knygos atsiradimo kelią spaustuvėje knygrišykloje, trečiokai ieško naujų knygos inžinerinių sprendimų. Susipažįstame su komiksu - paveikslėlių istorija su negausiu tekstu ir taip primenančia filmus. Kaip tikri šiuolaikiniai inžinieriai išbandome kompiuterinę komiksų kūrimo programą. Kitą savaitę turėtų gimti daug smagių istorijų. Gal net komiksų knygą sudarysime...

nuotraukos


Simetrija Lego klasėje

8a klasės mokiniai matematikos pamokose mokėsi simetrijos. Įgytas žinias įtvirtino ieškodami inžinerinių sprendimų Lego klasėje.

nuotraukos


Klausimas: kokius laiko matavimo prietaisus žinote?

Laikrodis, tiesa? Pradedant seniausiu šešėlio ilgio saulės laikrodžiu, kiek jaunesniu šešėlio krypties saulės laikrodžiu... po to smėlio laikrodis, vandens laikrodis, mechaninis laikrodis.... žodžiu, LAIKRODIS. O dar?
Daug anksčiau, kai žemdirbiams minutės ne tiek rūpėjo, o svarbu buvo žinoti sėjos, pjūties ir kitas svarbias datas - pakako kalendoriaus. Išanalizavę, kokie svarbūs įvykiai paprastai žymimi kalendoriuje; po to pasvarstę, kokie įvykiai svarbūs mums, ketvirtokai ėmėsi klasės kalendoriaus konstravimo.
Šiais metais klasėse pačių sukurti kalendoriai skaičiuos laiką ir primins apie svarbias datas.

nuotraukos


 

Inžinerinis ugdymas 2016-2017 m.m.

 


 
 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre:190531756
Tilžės g. 85, Šiauliai LT 78113, +370 652 72300 ragainespm@splius.lt