Šiandien  


Inžinerinis ugdymas

2018-2019 m.m.


Dekoravimas augalais

Diena, kai saulė šaukte šauka į lauką ir kviečia dirbti drauge. Inžinerijos ir technologijų pamokoje septintokai aiškinasi audinių dažymo būdus ir imasi natūralaus dekoravimo augalais.

nuotraukos


MISIJA: STEAM

Ragainės pogimnazijos mokiniai dalyvauja Šiaulių m. aukštųjų mokyklų, profesinio rengimo centro ir verslo įmonių STEAM programoje. Šį kartą pasirinkome MB „EDUNOVOS“ siūlomą programą - MISIJA: STEAM. Mokiniai jau atliko laboratorinį darbą „Sugėrimas ir tirpinimas: cukrus“. Tai yra mokslinis eksperimentas vaikams, kurio metu jie gali pamatyti, kad cukraus kubeliai yra puikūs pagalbininkai tyrinėjant tokias mokslo sąvokas kaip absorbcija (sugėrimas) ir tirpinimas naudojant spalvotą vandenį. Vaikai smagiai žaidė ir eksperimentavo su spalvotu vandeniu, tuo pačiu pamatė kokį poveikį cukraus kubeliui daro spalvotas vanduo, kaip maišosi spalvos, kas pasikeičia, naudojant skirtingų temperatūrų vandenį.

nuotraukos


Ornamentai

Kas yra ornamentas? Kaip atsiranda audiniai? Kaip jie dažomi? Pirmokai šiandien margina liną. Kitą savaitę pristatysime šios vasaros madingiausius audinius.

nuotraukos


Šį kartą LaQ konstrukcijos

Legotikoje karaliauja konstravimas. Nebūtinai iš Lego. Šį kartą LaQ konstrukcijos. Nuo paprastesnių link labai sudėtingų... O jau šį ketvirtadienį iš spintos trauksime klasikinį metalo konstrukcijų konstruktorių - tegyvuoja sraigtelis ir varžtelis.

nuotraukos


Smagus elektros iššūkis ketvirtokams

Po pašnekesių apie elektros taupymą, smagus elektros iššūkis ketvirtokams: elektros schemų skaitymas, tinkamai pajungtas diodas ir reikiamos varžos rezistorius. Skamba beveik kaip Abra Kadabra. Bet pavyko.

nuotraukos


Ar šviesos spindulys tikrai tiesus?

Su 3b neriame į šviesą ir aiškinamės jos ypatumus. Ar spindulys tikrai tiesus? O kaip šviesos spindulius sulankstyti? Ir galiausiai, kaip surasti vaivorykštę? Po savaitės laukia spalvų varžybos - rinksime pagrindines.

nuotraukos


Druskos ir cukraus kristalai

Natūralios spalvos ir dažyti. Druskos ir cukraus kristalai antrokų buvo atidžiai apžiūrėti ir ištyrinėti. Laukti buvo verta.

nuotraukos


LaQ

Šį kartą prieš LEGO laimėjo LaQ. Naujos galimybės, nauja patirtis


3D laboratorija

Šiandien Šiaulių universiteto išmaniąją 3D laboratoriją šturmuoja 4a klasė: progravavom, lyginom lietuviškas ir angliškas komandas, pakartojom daugybos lentelę ir sulošėm virtualų futbolą.

nuotraukos


WordArt sveikinimai

4b klasės mokiniai sveikina Ragainės progimnaziją su artėjančiomis šventėmis

nuotraukos


Termometras

Kuo ypatingas šis prietaisas? Kas yra rezervuaras? O kas yra gyvsidabris?! Visa tai aiškinosi penktokai, gamindami termometro modelį ir nagrinėdami jo dalis.

nuotraukos


Elektra

Šiandien antrokai tyrinėja elektrą. Gaminame prietaisą ir tikriname ar per visus daiktus teka elektra.

nuotraukos


„Inžinerinis šou"

Pagarba aštuntokams. Linksmai, išradingai, apgalvotai. Puikus pasirodymas tiksliųjų mokslų konkurse „Inžinerinis šou". P. S. Išsamesnio reportažo laukite po keleto dienų. O šiandien visus apkabinu ir myliu.

nuotraukos


Šį kartą ne Jaunystės eliksyras.

Bet į dušo želė įdėta visa šeštokų meilė ir daugybė vaistinių ir aromatinių augalų. O jau kvapai! O jau pavadinimai - bemat užsimanai grožio procedūrų.

nuotraukos


Antrokai ieško spalvų

Raudongūžis kopūstas, soda, citrinų rūgštis,... dar keletas medžiagų ir spalvos atsiranda.

nuotraukos


"Kino studija" klasėje

Vėl daugybė "kino studijų" klasėje. Septintokai konstruoja kadrinę animaciją. Darbai įsibėgėjo. O jau kitą savaitę laukiantis susitikimas su draugais iš projekto "Kino busas" - tikiuosi--įkvėps darbus sėkmingai užbaigti. Laukite premjerų

nuotraukos


Inžinieriai ir menas

Šį kartą mozaika. Antrokai kuria eskizus, skaičiuoja medžiagas. Konstruosime iš plastikinių kamštelių. Parados atidarymas po savaitės.

nuotraukos


Mechaninis judėjimas

Aštuntokai tiria kūno greitį įvairiose nuokalnėse. Nekantriai laukiu išvadų apie greičio ir nuokalnės kampo ryšį.

nuotraukos


Projektas "Mano išmanus produktas darbui arba poilsiui"

Ragainės progimnazijoje tęsiasi projektas "Mano išmanus produktas darbui arba poilsiui".
Įvyko vienas svarbiausių renginių "Idėjų mugė". Jos metu mokyklos pradinukai pristatė savo išradimus projekto partneriams: Šiaulių universiteto dėstytojams ir studentams, Šiaulių universitetinės gimnazijos mokiniams ir mokytojai bei Šiaulių profesinio rengimo centro atstovui. Iš pristatytų 19 idėjų gimnazistai balsavimu išsirinko 7. Bus tęsiamas jų įgyvendinimas. Šias idėjas pristatę mokiniai toliau dirba komandose su gimnazistais.
Labai laukiame projekto tęsinio. O šiandien vaikais LABAI DIŽIUOJAMĖS. JIE NEREALIAI KŪRYBINGI.

nuotraukos


Miesto maketai

Gal ir gerai, kad toje 4a klasės pamokoje pritrūko dėžučių miesto maketui. Manau, kad nuostabus spalvotas miestas iškilo Lego klasėje. Džiaugiuosi visų vaikų projektų pristatymais. O Džiugo kavinėje mielai išgerčiau vaisinės arbatos

nuotraukos


Laisvė fantazijai...

Kas tik į galvą šauna... O gal tai pats sunkiausias iššūkis?... Namai, automobiliai, morkos, vienaragiai, tankai...

nuotraukos


Labirintai

Šį kartą lego iššūkis - labirintai. Jis tuo geresnis, kuo sunkiau jį įveikti.

nuotraukos


Daiktų sudėtis

Penktokai aiškinasi daiktų sudėtį. KOKS SMAGUMAS ARDYTI! Viską į smulkiausias detales, o po to spręsim, kas gyvens antrą gyvenimą, o ką tinkamai utilizuosim.

nuotraukos


Šiaulių universiteto 3D išmaniojoje laboratorijoje

"Išmaniosios inžinerijos laboratorijos" būrelio mokiniai šiandien lankėsi Šiaulių universiteto 3D išmaniojoje laboratorijoje. Šį kartą programavome žaisdami. Tiek juoko kėlusius pirmuosius uždavinius veiklos pradžioje keitė padūsavimai įveikiant paskutiniuosius uždavinius. Visgi šiandien sakome - programavimas JĖGA!

nuotraukos


 

Inžinerinis ugdymas 2017-2018 m.m.

 

Inžineriniai renginiai 2017-2018 m.m.

 

Inžineriniai projektai 2017-2018 m.m.

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Biudžetinė įstaiga, kodas juridinių asmenų registre:190531756
Tilžės g. 85, Šiauliai LT 78113, +370 652 72300 ragainespm@splius.lt