Renginių nuotraukos 2016-2017 m.m.

II pusmetis


Išleistuvės Ragainėje

Ketvirtokų išleistuvės nuotraukos

Aštuntokų išleistuvės nuotraukos


Konkursas „Aš –lyderis“

Urtė Peldavičiūtė, 8a klasės mokinė, apdovanota Šiaulių miesto 8-11 klasių mokinių konkurso „Aš – lyderis“ diplomu ir specialiu prizu - laikrodžiu. Šį konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos Seimo narys Valerijus Simulik, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.
Konkurso dalyviai – sėkmingai besimokantys, kūrybingi, aktyviai mokyklos bei miesto pilietiniame, kultūriniame gyvenime dalyvaujantys mokiniai. Urtė yra Mokinių tarybos pirmininkė, Mokyklos tarybos narė, klasės seniūnė. Ji - iniciatyvi, kūrybinga mokinė. Urtė yra lyderė, gebanti sutelkti mokinius ir pasidalinti žiniomis bei idėjomis su jais. Retas mokyklos renginys, kuriame neišvysi scenoje Urtės. Ji yra meno žmogus: lanko dramos, muzikos, šokio studijas. Randa laiko įvairioms veikloms. Džiugina Urtės mokslo pasiekimai bei kryptinga meninė veikla.

nuotraukos


Pasaulio čempionatas Vengrijoje

„MEGA" kolektyvo šokėjos dalyvavo pasaulio čempionate Vengrijoje. Užėmėme 5 vietą iš daug stiprių šokių.
Labai džiaugiamės šiuo pasiekimu!!!


Padėkų popietės

Per mokslo metus mokiniai dalyvauja įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžybose. Jų dalyvių laimėjimais nelieka nepasidžiaugta. Baigiantis mokslo metams vyksta Padėkų popietė. Mokiniams įteikiamos padėkos už metų pasiekimus, aktyvų dalyvavimą klasės ir mokyklos gyvenime.

Gegužės 25 d. į Padėkų popietę buvo pakviesti 1-5 klasių mokiniai. nuotraukos

Gegužės 26 d. aktų salėje vyko mokytojų apdovanojimai. nuotraukos

Gegužės 31 d. į Padėkų popietę buvo pakviesti 6-8 klasių mokiniai. nuotraukos


Plakato konkursas „Medžiai-Žemės plaučiai"

Talentingoji Kamilė Žemgulytė toliau skina laurus meniniuose konkursuose. Šįkart mergina dalyvavo respublikiniame moksleivių plakato konkurse „Medžiai-Žemės plaučiai". Kamilės darbas buvo pripažintas originaliausiu ir įvertintas diplomu. Su kuo ją ir sveikiname! Šaunuolė! Konkursui mokinę ruošė mokytojas H.Ostašenkovas.

nuotraukos


Padėkų vakaras - koncertas „Ragainės saulutės 2017"

Gegužės 17 d. Ragainės progimnazijoje įvyko mokyklos 55-ojo gimtadienio padėkų vakaras - koncertas „Ragainės saulutės 2017".

nuotraukos


Automobilių muziejuje

Aktyviausieji ir pažangiausieji Ragainės progimnazijos mokiniai, kuriems mokykla dovanojo ekskursiją, lankėsi Rygos automobilių muziejuje. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius. Mokiniai galėjo ne tik apžiūrėti seniausius, prabangiausius automobilius bei krovininę ir karinę techniką, bet ir išbandyti interaktyvias priemones.

nuotraukos


Mokyklos dovana mokiniams

Mokslo metams einant į pabaigą, Ragainės progimnazijos mokiniai pradeda laukti ekskursijos, kurią jiems dovanoja mokykla. Mokiniai nekantraudami laukia tos dienos, kai bus paskelbta, kas vyks į kelionę. O vyksta geriausieji ir aktyviausieji mokiniai. Šiais metais mokiniai aplankė Latvijos sostinę Rygą. Šviečiant pavasario saulutei, gera buvo pasivaikščioti ir pasigrožėti senamiesčiu. Įdomu buvo apžiūrėti senų automobilių kolekciją Mašinų muziejuje. O smagiausia buvo pamatyti daug įvairių gyvūnų zoologijos sode. Neliko neaplankytas ir Lido pramogų centras. Tiems, kam nepasisekė šiais mokslo metais išvykti į ekskursiją, belieka laukti kitos kelionės .

nuotraukos


Šventė „Giesmių pynė Marijai“

Nuo 2007 metų Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis kasmet gegužės mėnesį į Šiaulius sukviečia vaikus ir jaunimą į respublikinę giesmių šventę „Giesmių pynė Marijai“. Giesmių šventėje dalyvauja iki 800 dalyvių iš visos Lietuvos ir užsienio. Šventė pradedama Šv. Mišiomis, kurių metu visi dalyviai gieda bendras giesmes. Po Šv. Mišių vaikų ir jaunimo kolektyvai atlieka individualią programą, vaišinasi gira, bandelėmis. Ragainės progimnazijos choras „Gama“ jau dešimtus metus ištikimas šios šventės dalyvis.

nuotraukos


Mamyčių diena

3b klasės mokiniai Mamyčių dienos proga sveikino savo mamytes! Dalinamės nuoširdžiais rankų darbo pagamintais darbeliais

nuotraukos


Ragainiškiai mokėsi Mažojo princo išminties

Prancūzų rašytojo Antuano de Sent Egziuperi filosofinė pasaka „Mažasis princas“ – visame pasaulyje žinomas kūrinys. Ragainės progimnazijos mokytojai, mokiniai ir jų tėvai lankėsi Šiaulių dramos teatre ir žiūrėjo spektaklį pagal šį kūrinį.
Kiekvienas, skaitęs šią pasaką, turi savąją viziją. Spektaklyje (režisierius Š. Datenis) į Mažojo princo pasaulį pažvelgta šiuolaikiškai, tačiau tikros vertybės- meilė, draugystė, atsakomybė – juk niekada nesensta. Žiūrovai turėtų prisiminti Mažojo princo išmintį: „...matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“ ir niekada neužmiršti, kad „tu tampi amžinai atsakingas už tą, ką prisijaukini“.
O tam, kad mokiniai suprastų simbolių, kurių kūrinyje netrūksta, prasmę, prieš spektaklio peržiūrą, vyko kūrinio aptarimas mokykloje.

nuotraukos


Raštas- mūsų vizitinė kortelė

Kiekvieno mūsų raštas – tai lyg vizitinė kortelė. Joje atsispindi daugelis dalykų – žmogaus charakteris, gal net pomėgiai. Noras varžytis, kieno raštas dailiausias, į DAILAUS RAŠTO KONKURSĄ pritraukė visą būrį 3-8 klasių mokinių. Valandėlę konkurso dalyviai kruopščiai rašė, dailino, guldė sakinius eilutėse. Rezultatas – net 9 dailiausiai rašę laimėtojai: G. Kačerauskaitė, 3a (1 vieta), K. Vilčiauskaitė, 4a (2 vieta), O. Klimanskytė, 4a ir G. Klimaitė, 4a (3 vieta), E. Jarašūnas, 7a (1 vieta), V. Tavoraitė, 8a ir E. Kaluinaitė, 5a (2 vieta), R. Jokubaitytė, 7a ir G. Putrinskaitė, 6a (3 vieta). Džiugu, kad mokykloje turime nemažą būrį gražų raštą puoselėjančių mokinių.

nuotraukos


„GIMTĄ KALBĄ MOKĖSI – BĖDOS NETURĖSI“

Taip pavadintoje viktorinoje gimtosios kalbos žinias pasitikrino 5-8 klasių mokiniai. Linksmai ir draugiškai nusiteikę, smagiai pajuokaudami keturių jungtinių komandų nariai įveikė penkis užduočių etapus – rinkosi teisingus variantus, atsakinėjo į klausimus, atliko kūrybinius darbelius. Ir nors laimėtoja tapo tik viena komanda, laimėjo visi: parodytos kalbos žinios visų pasirodė esančios puikios. O drauge praleistą laiką apibūdinome taip - linksma, įdomu ir naudinga.

nuotraukos


Muzikinis renginys užsienio kalbomis “Singing Spring”

Jau antrus metus iš eilės mokykloje vyksta muzikinis renginys užsienio kalbomis “Singing Spring”. Jame dalyvavo 26 mokiniai, kurie parodė savo muzikinius ir anglų kalbos bei rusų kalbos gebėjimus. Mūsų mokyklos vaikai labai muzikalūs, kūrybiški ir originalūs. Jų atlikti kūriniai pianinu, trombonu, dainos ir šokiai sulaukė daug garsių ir nuoširdžių aplodismentų. Renginį nuotaikingai vedė šaunios aštuntokės Urtė ir Jonė.
Savo dainomis džiugino solistai Eimantas Norušaitis (7b), Erikas Vislobokovas (3a), Livija Semionovaitė (6a), Tautvydas Stoškus (6a), Deimantė Karasiovaitė (6a), Andrita Markevičiūtė (6a), Šarūnas Liepa (6a), Karolina Trakšelytė (7b), duetas Rusnė Tabokaitė ir Evita Semionovaitė (6b), 7b klasės 9 mokinių muzikinė grupė, 8a klasės mergaičių ansamblis taip pat muzikantai Domantas Skikas ir Vytautas Doniela.
Vaikams padėjo pasiruošti muzikos mokytoja Klelija Rakštytė ir anglų kalbos mokytoja Danutė Klimašauskienė.
Ypatingai gražiu dainavimu išsiskyrė Eimantas Norušaitis, Deimantė Karasiovaitė, Andrita Markevičiūtė ir Karolina Trakšelytė.
Tikimės, kad ši graži tradicija gyvuos dar ne vienerius metus.

nuotraukos


Anglų kalbos konkursas „ENGLISH IS FUN“

Balandžio 27 dieną Gegužių progimnazijoje įvyko miesto ketvirtokų anglų kalbos konkursas „ENGLISH IS FUN“. Ketvirtokai turėjo atlikti eilę įdomių užduočių: dainuoti karaoke, sudėlioti teisingai sakinius, atlikti gramatikos užduotis. Mūsų mokyklai atstovavo 4b klasės mokiniai Ilzė Česnavičiūtė, Matas Baltrukėnas, Paulius Čepas, Tomas Paulius Volikas. Vaikams puikiai sekėsi ir jie laimėjo I-ą vietą (38 taškai), atsiplėšdami nuo antros vietos net dešimčia taškų. Mokinius ruošė mokytoja Klelija Rakštytė. Sveikiname nugalėtojus!

nuotraukos


Naktis be ryšio, bet linksma

Balandžio 28 d. nuo vėlyvo vakaro iki pat ryto Ragainės progimnazijos languose žibėjo šviesos. Kabinetai virto laikinais miegamaisiais, mokiniai vilkėjo ne mokyklines uniformas, o pižamas. Tačiau miegoti niekas nesiruošė. Nesvarbu, kad nebuvo galima naudotis mobiliaisiais telefonais (toks bendras susitarimas), tačiau nei vieno nuobodžiaujančio nesimatė. Veiklų tiek, kad kiekvienas galėjo pasirinkti. Ypač visi susitelkė kūrybinei užduočiai: pagal duoto eilėraščio pradžią kūrė istoriją su pabaiga. Visų klasių inscenizuoti pasirodymai buvo nuotaikingi. Mokytojų suvaidinta istorija apie ropę, kurią reikėjo išrauti, irgi baigėsi laimingai ir sulaukė gausių aplodismentų.

nuotraukos


Sportui tinkamas metas ir naktis

Tuo metu, kai į „Naktį mokykloje“ susirinkę mokiniai žaidė, vaidino, šoko, sporto mėgėjai galėjo laiką leisti sporto salėje. Juk jeigu mėgsti sportą, tai ir naktis- tinkamas metas su draugais ir mokytojais pažaisti krepšinį, futbolą ar kvadratą.

nuotraukos


Naktiniai žaidimai Ragainėje

Gera turėti draugų! Tuo įsitikino Ragainės mokiniai, kai į „Naktį mokykloje“ atskubėjo nemaža grupelė gimnazistų iš Lietuvos moksleivių sąjungos. Jie pakvietė ragainiokus pažaisti smagių bendravimo žaidimų, pamokė šokių judesių. Tie, kurie iš pradžių tik stebėjo, vėliau neraginami įsijungė į bendrą ratą. Net mokytojos negalėjo atsispirti norui pašokti.

nuotraukos


Žibintų šventė Ragainėje

Pavasario naktys dar šaltokos ir lietingos, tačiau Ragainės progimnazijos mokinių tai neišgąsdino. Susirinkę į „Naktį mokykloje“, 24.00 val. visi, nešini dangaus žibintais ir nuo lietaus prisidengę šiltais pledais, skubėjo į mokyklos kiemą. Netrukus į dangų jau kilo šviečiantys žiburėliai. Skambant mokyklos dainai, mokiniai ir mokytojai pasveikino vieni kitus su 55-uoju mokyklos gimtadieniu.

nuotraukos


Susidomėjimas inžineriniu ugdymu Ragainėje auga

Tuo metu, kai mokiniai atostogavo, Ragainės progimnazijos mokytojai vykdė gerosios patirties sklaidą.
Garsas apie Tiksliųjų mokslų ir inžinerinio ugdymo programos įgyvendinimą Ragainėje pasiekė Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos administraciją ir mokytojus. Jie panoro sužinoti, kaip Ragainės mokiniai mokomi ir mokosi inžinerinių dalykų.
Sėkmingai įgyvendinamą programą kolegoms iš Kuršėnų pristatė Ragainės progimnazijos mokytojų ir administracijos komanda.

nuotraukos


Kūrybinė akcija „Margu-Ridu"

Balandžio 6 dieną St.Šalkauskio gimnazijoje vyko jau tradicine tampanti Šiaulių miesto mokyklų kūrybinė akcija „Margu-Ridu", skirta velykinių margučių marginimo tradicijoms atminti. Mūsų mokyklai atstovavo 7b klasės mergaičių penketukas: Greta Juozapavičiūtė, Roberta Dikšaitė, Liveta Čijunskytė, Ermina Zaicevaitė ir Urtė Pelanytė.
Susirinkusius svečius pasveikino St. Šalkauskio gimnazijos direktorė Loreta Tamulaitienė. Mokiniai susipažino su velykinėmis tradicijomis, spalvų simbolika, kiaušinių marginimo būdais. Taip pat sudalyvavo improvizuotoje viktorinoje, kurioje atsakinėjo į įvairius su velykiniais papročiais susijusius klausimus.
Pasibaigus įžanginei daliai, renginio organizatorės- dailės, technologijų, lietuvių kalbos bei kūno kultūros mokytojos, pakvietė visus dalyvius marginti kiaušinių. Vaikai buvo padalinti į dvi komandas. Vieni dažė aliejiniais dažais, supiltais į vandenį, o kiti margino tradiciniu būdu-karštu vašku. Po to komandos apsikeitė vietomis.
Nudažius kiaušinius ir palikus juos apdžiūti, mokiniams buvo suorganizuotos linksmosios estafetės.
Renginio pabaigoje buvo išdalinti apdovanojimai. Robertos Dikšaitės vašku išmargintas margutis pelnė Ragainės progimnazijai „Originaliausiojo" diplomą bei saldų prizą!
Visos mūsų mergaitės nudžiugino savo kūrybiškumu, meniniais sugebėjimais. Šaunuolės!
Mokines renginiui paruošė dailės ir technologijų mokytojas Haris Ostašenkovas.

nuotraukos


Mokslo mėnuo Ragainėje

Kovo mėnesį Ragainės progimnazijoje vyko Mokslo mėnuo. Ta proga kovo 30 dieną 7-8 klasių mokiniams vyko paskaita „Šiuolaikinių technologijų tendencijos“, kurią skaitė buvęs mūsų mokyklos mokinys Andrius Šablinskas. Jis yra garsios Lietuvoje UAB „Schneider Electric Lietuva“ pardavimų pramonės ir pastatų segmentuose skyriaus vadovas. Andrius pristatė įmonės produktus, papasakojo kokią reikšmę kasdieniniame gyvenime turi elektros energija. Supažindino su rytdienos technologijomis, kurios įgalins taupyti energiją, Žemės resursus, tausos gamtą.

nuotraukos


Paskaita apie alkoholio ir tabako prevenciją

Kovo 27 dieną Ragainės progimnazijos aktų salėje Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininkas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos narys, lektorius Artūras Šiukšta skaitė 6 – 8 klasių mokiniams prevencines paskaitas „Rūkymo kvailybė“ ir „Alkoholio iliuzija“. Paskaitas iniciavo Šiaulių visuomenės sveikatos biuras. Paskaitų tikslas - ugdyti mokinių sąmoningumą, kritinį mąstymą, atsparumą netiesioginei tabako ir alkoholio reklamai. Lektorius A. Šiukšta kalbėjo apie tai, kokias priemones pasitelkdami alkoholio ir tabako pramonės atstovai vilioja jaunus žmones, kaip žalingos priklausomybės žaloja žmonių sveikatą ir kenkia gyvenimo kokybei.

nuotraukos


Ketvirtokai - anglų kalbos konkurso nugalėtojai

Kovo 22 dieną Ragainės progimnazijos 4b klasės komanda dalyvavo Medelyno progimnazijos surengtame anglų kalbos konkurse ketvirtokams „123-English Is Fun to Me“. Renginyje dalyvavo 8 komandos iš įvairių miesto ir rajono mokyklų. Vaikai turėjo parodyti ne tik savo geras anglų kalbos žinias, bet ir sumanumą, reakciją, kūrybiškumą. Komanda labai stengėsi ir jų pastangos nenuėjo veltui. Vaikai laimėjo I- ą vietą. Nugalėtojai: Ilzė Česnavičiūtė, Matas Baltrukėnas, Paulius Čepas, Tomas Paulius Volikas ir Domantas Barškėtis. Ketvirtokus ruošė jų anglų kalbos mokytoja Klelija Rakštytė. Sveikiname laimėtojus!

nuotraukos


Foto sesija „Aš ir ktas Aš"

Ragainės progimnazijoje visą savaitę vyko akcija „Draugystės apyrankė- pasitikėjimo ženklas“. Mokinių tarybos atstovai kiekvieną rytą lankėsi visose klasėse ir visiems ant rankos užrišo po spalvotą siūlą. Draugystės apyrankė – tai spalvoti siūlai ant riešo. Pasibaigus akcijai, visi jos dalyviai buvo kviečiami dalyvauti foto sesijoje „Aš ir kitas Aš“.
Ačiū technologijų mokytojai Aušra Mikulienė už paruoštą menininę instaliaciją, kuri tapo savaitės PRIEŠ PATYČIAS akcentu.

nuotraukos


Laiškas Mokytojui

Kovo 20-24 d. Ragainės progimnazijoje vyko veiksmo savaitė PRIEŠ PATYČIAS. Viena iš veiklų - mokinių laiškai mokytojams „Norėčiau Jums papasakoti...“. Mokiniai buvo kviečiami rašyti mokytojams laiškus, kuriuose aprašytų dėl patirtų ar stebėtų patyčių išgyventus jausmus. Galbūt kažko paprašyti, gal už kažką padėkoti...
Ačiū mokytojui Haris Ostašenkovas už paruoštą laiškų dėžę.

nuotraukos


Draugystės žaidimai

Ragainės progimnazija dalyvavo visuotinėje veiksmo savaitėje PRIEŠ PATYČIAS. Vyko įvairios veiklos. Viena iš jų- draugystės žaidimai. Per ilgąsias pertraukas Mokinių taryba organizavo žaidimus pradinių klasių žaidimų kambaryje ir 5-8 klasių mokinių poilsio zonoje.

nuotraukos


Akcija „Draugystės apyrankė"

Ragainės progimnazijoje visą savaitę vyko akcija „Draugystės apyrankė- pasitikėjimo ženklas“. Mokinių tarybos atstovai kiekvieną rytą lankėsi visose klasėse ir visiems ant rankos užrišo po spalvotą siūlą. Draugystės apyrankė – tai spalvoti siūlai ant riešo. Spalvos turi simbolinę prasmę: geltona spalva (šypsena, saulėta nuotaika, pozityvios mintys...), melsvai žalsva spalva (pasitikėjimas, geranoriškumas, pagalba, supratingumas...), avietinė spalva (draugiškumas ir nuoširdumus), balta spalva (tolerantiškumas ir atjauta). Akcijoje dalyvavo ir mokiniai, ir mokytojai, ir mokyklos darbuotojai. Visą savaitę netrūko šypsenų, geros nuotaikos, o svarbiausia – bendruomeniškumo jausmo.

nuotraukos


Popietė „Patyčios bijo nepritarimo“

Kovo 23 d. Ragainės progimnazijoje vyko popietė „Patyčios bijo nepritarimo“. 5-8 klasių mokiniai vaidino konfliktines situacijas ir jų sprendimo būdus. Stebint vaidybines situacijas buvo akivaizdu, kad patiriančiam patyčias sunku pačiam išspręsti šią problemą, todėl būtina, kad jam padėtų kiti žmonės. Svarbu netylėti, ieškoti pagalbos, informuoti suaugusiuosius - jie gali ne tik sustabdyti netinkamą elgesį, bet ir imtis drausminimo priemonių. Paprastai vaikai, stebintys patyčias, pasidalina į 3 grupes- vieni palaiko skriaudėją, kiti- nori ar bando užstoti patyčių taikinį, treti – stengiasi nepalaikyti nei vienos, nei kitos pusės. Stebintys yra labai svarbūs- nuo jų priklauso, ar patyčios bus tęsiamos, ar užbaigtos. Kuo daugiau klasėje atsiras vaikų, nepritariančių patyčioms ir tai parodančių, tuo mažiau patyčių vyks. Taigi, jei laiku ir tinkamai reaguosime, ieškosime pagalbos – patyčių tikrai sumažės.

nuotraukos


Tarptautinė KINGS olimpiada

KINGS komanda apsilankė Ragainės progimnazijoje norėdama asmeniškai aplankyti, paspausti ranką ir įteikti diplomus visiems rudens semestre dalyvavusiems mokiniams, kurie savo sumanumu ir kūrybingumu, motyvacija bei drąsa pasiekė aukštų rezultatų tarptautinėje KINGS olimpiadoje. KINGS komanda apdovanojo diplomais ne tik olimpiados finalistus bei juos ruošusius mokytojus, tačiau sertifikatus įteikė ir sėkmingai pirmajame etape pasirodžiusiems mūsų mokyklos mokiniams.
Sveikiname jauniuosius kingsiečius: Beną Ponetauską (7b), Dominyką Žibą (7b), Arijų Žalį (3a), Mariją Grigaliūnaitę (3b), Pijų Trepšą (6a), Tomą Paulių Voliką (4b), Domantą Barškėtį (4b), Ilzę Česnavičiūtę (4b), Rusnę Šimkutę (3b) ir Šarūną Liepą (6a).
Daugiau informacijos: http://www.Kings.lt

nuotraukos


Protų mūšis Ragainėje

Kovo 17 d. Ragainės progimnazijoje vyko tiksliųjų ir gamtos mokslų „Protų mūšis“, į kurį susirinko net 15 komandų. Dalyviams teko pasukti galvas ir atsakyti į klausimus iš informacinių technologijų, fizikos, biologijos, chemijos, matematikos sričių. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad vienodai taškų surinko dvi komandos: „Pavasario migla“ (mokytojų komanda) ir „Snaiperiai“ (8b klasės mokinių komanda). Po 3 papildomų klausimų paaiškėjo laimėtojai. Jais tapo 8b kl. mokiniai. Laimėtojams atiteko prizas- pramogos Akropolio „Apollo boulinge“.
Sveikiname laimėtojus!

nuotraukos


Kaziuko mugė Ragainėje

Kovo 3 dieną, per ilgąją pertrauką, Ragainės progimnazijos sporto salėje šurmuliavo Kaziuko mugė. Čia mažieji ir didesnieji prekiautojai sunešė viską, ką turėjo geriausio: žaisliukus, papuošalus, įvairius skanumynus... Buvo ir prekiautojų savo išaugintais augalais, ką tik išsprogusiais pumpurais - „kačiukais". Mugėje apsilankę pirkėjai: mokytojai, tėveliai ir šiaip svečiai turėjo, iš ko pasirinkti!

nuotraukos


Meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Nuostabi meilės jėga”

Vasario 23 d. Šiaulių Moksleivių namuose vyko meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Nuostabi meilės jėga”. Ūla Mitkevičiūtė deklamavo eilėraštį „Zuikio meilė” rusų kalba ir laimėjo prizinę II vietą. Sveikiname Ūlą ir jos mokytoją Dalią Bočiuvienę.


S. Daukanto gimnazijos mokytojų ir mokinių viešnagė Ragainėje

Ragainės progimnazijos aštuntokus bei septintokus į „Protų mūšį" pakvietė S. Daukanto gimnazijos mokytojai ir mokiniai. Teko pasukti galvas atliekant rimtas užduotis ir pasitelkti kūrybines kompetencijas atliekant linksmas užduotis.

nuotraukos


Mokinių tarybos susitikimas su mokyklos administracija

Lietuvos moksleivių sąjungos iniciatyva mokyklose organizuojamos mokinių tarybos ir administracijos diskusijos „Emocija +". Ragainės progimnazijos Mokinių taryba su administracija aptarė emocinį klimatą mokykloje, būsimus renginius, kurie padės kurti draugiškus, šiltus visų bendruomenės narių santykius.

nuotraukos


Pirmokų Šimtadienio šventė Ragainėje

Vasario 13-15 dienomis mokykloje vyko 1 klasių mokinių pamokų ir veiklų ciklas „100 mokslo dienų, kai ragainiokas aš esu“.

nuotraukos


Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena)

Vasario 16-osios šventė Ragainėje

nuotraukos


Šv. Valentino diena Ragainėje

Vasario 14 dieną, per ilgąją pertrauką mokyklos dramos būrelis „Po kauke" pakvietė visus mokinius ir mokytojus į aktų salę. Čia susirinkusiems buvo parodytas nuotaikingas vaidinimas „Valentinadienio istorijos".

nuotraukos


Geriausių skaitytojų apdovanojimai

Ragainės progimnazijos bibliotekoje vykdomas mokyklinis projektas „Augu skaitydamas“. Ant spalvingos, knygų personažais dekoruotos sienos, kur kiekvienai klasei skirta vieta perskaitytoms knygoms pasižymėti, mokiniai klijuoja lipnius lapelius, kuriuose žymi perskaitytų knygų puslapių skaičių. Pasibaigus I pusmečiui, mokyklos bibliotekininkė S. Vileikienė paskelbė daugiausiai knygų perskaičiusių mokinių sąrašą. Mokyklos aktų salėje vyko renginys, kuriame geriausiems skaitytojams buvo įteiktos mokyklos direktorės padėkos ir prizai – knygyno dovanų čekiai.

nuotraukos


Ketvirtų klasių viktorina „Augu skaitydamas“

Mokyklos bibliotekoje vyko ketvirtų klasių viktorina „Augu skaitydamas“. Komandose dalyvavo po 6 mokinius. Nepatekę į komandą, galėjo dalyvauti kaip žiūrovai. Užduotys buvo gana sunkios, bet ketvirtokai nenuvylė. Puikiai sekėsi susidoroti su įvairiausiomis užduotimis: pabaigti patarles, paaiškinti žodžių prasmę, atspėti užuominas, išvardyti kūrinių pavadinimus. Džiaugiamės puikiomis mokinių literatūrinėmis žiniomis.

nuotraukos


Karjeros diena penktokams

Kuo būsiu užaugęs? Kokia profesija man patinka? Ko turėčiau mokytis, kad pasiekčiau svajonės? Ar visi berniukai dar nebesvajoja tapti lakūnais? Ar su lėktuvais dirba tik lakūnai, o gal visa komanda: inžinierių, mechanikų. elektrikų ir dar daugybės kitų žmonių?... I
r dar daug panašių klausimų...
Lankėmės Zokniuose, vykome į Karinę oro bazę, kuri Lietuvoje tokia yra vienintelė. Susipažinome su NATO policijos misija mūsų šalyje. Šiuo metu šią misiją vykdantys olandai papasakojo mums apie savo darbą, pristatė naikintuvus F-16. Mokiniams išsamiai paaiškino visų naikintuvo dalių svarbą, atliekamas funkcijas, veikimą. Vėliau karinių oro pabėgų aviacijos bazėje apžiūrėta čia naudojama oro technika: orlaiviai, sraigtasparniai, transportiniai lėktuvai.

nuotraukos


Renginių nuotraukos 206-2017 m.m.

I pusmetis


Sausio 13-oji Ragainės progimnazijoje

Sausio 13 d. Ragainės progimnazija prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija". 8.00 val. languose sužibo žvakių liepsnelės, liudijančios, kad tautos atmintyje kovotojai už Lietuvos laisvę visada išliks gyvi, o istoriniai įvykiai tik nueina į praeitį, bet neužmirštami.

nuotraukos


„Raga Music Awards" Ragainėje

Gruodžio 22 d. 16. 00 val. mokyklos aktų salėje vyko 5-8 klasių kalėdinis renginys „Raga Music Awards“.

nuotraukos


Susikaupimo vakaras „Laukimo džiaugsmas“

Gruodžio 20 dieną Ragainės progimnazijos bendruomenė buvo pakviesta į susikaupimo vakarą „Laukimo džiaugsmas", kuris vyko Šv.Jurgio bažnyčioje. Čia buvo aukojamos šv. Mišios už Ragainės progimnazijos narius, mokytojus, mokinius, jų tėvelius. Mokiniai iš „Muzikinių garsų" (mokyt. R. Vaičaitienė) bei „Gamos" (mokyt. K.Rakštytė) giedojo šventines giesmes, skaitė eiles,grojo muzikinius kūrinius. Sveikinimo žodį tarė ir su artėjančiomis šventėmis visus pasveikino tikybos mokytoja A. Bagušytė.

nuotraukos


Kalėdinis spektaklis „Mergaitė ieško Kalėdų"

Gruodžio 19 d. į Šiaulių kultūros centrą rinkosi Ragainės progimnazijos bendruomenė žiūrėti PUG ir 1-4 kl. mokinių muzikinės pasakos „Mergaitė ieško Kalėdų". Spektaklio režisierė V. Staševičiūtė. Muzikinius pasirodymus paruošė mokytoja R. Vaičaitienė. Šokius ruošė mokytoja J. Vaitkienė.
Klasių pasirodymus rengė PUG, 1-4 klasių mokytojos. Dekoracijas kūrė mokytojos A. Mikulienė, L. Zaikina. Klasių pasirodymų eiliškumą prižiūrėjo mokytojos L. Krasnickienė, D. Vaitkevičienė, L. Zaikina.
Ačiū kūrybinei grupei už puikų kalėdinį spektaklį.

nuotraukos


Svečiuose darželinukai

Gruodžio 16 d. Ragainės progimnazijoje lankėsi miesto darželių auklėtiniai. Mažiesiems svečiams buvo parodytas spektaklis „Mergaitė ieško Kalėdų".

nuotraukos


Tarptautinio projekto konkurso „VANDUO MENE” kūrybiniai darbai

Mokykloje vyko tarptautinio projekto ERAZMUS “WOW” konkursas „VANDUO MENE”, kuriame dalyvavo pradinių bei 5-8 klasių mokiniai bei mokytojai. Dalyviai pateikė įvairia technika atliktų kūrybinių darbų, iš kurių populiariausi buvo fotografija, tapyba, koliažas bei video technika. Ypač nustebino nuotraukos, nes autoriai netikėtai pamatė tokias vandens formas ir struktūras, kurias gali fiksuoti tik labai kūrybingi, estetiškai išprusę ir romantiški žmonės. Nebūdami profesionalai, konkurso dalyviai meniškai parodė vandens grožį jūroje, rasos lašelyje ar net ant pakelės akmenėlių.
Originalumu ir autentiškumu išsiskyrė Urtės Peldavičiūtės, Orintos Judikavičiūtės, Austėjos Grigaliūnaitės, Ūlos Mitkevičiūtės, Beno Ponetausko, Simo Vitkaus, Karolinos Šurkutės, Erikos Petrulytės darbai. Siurprizas buvo Vytauto Donielos video filmas apie Čiurlionį, kuriame derėjo ir Maestro muzika, ir piešiniai. Pasirodo, Čiurlionio kūriniai buvo įkvėpti VANDENS, kaip gyvybės nešėjo, temos.
Džiugu, kad konkurso dalyviai pristatė savo darbus anglų kalba ir įtaigiai papasakojo, kas juos įkvėpė, kur ir kaip gimė tokie puikūs kūriniai. Anglų kalbos mokytojai įvertino dalyvius labai gerais pažymiais ir paskatino toliau ieškoti grožio ne tik gamtoje, bet ir kasdieninėje aplinkoje. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie padovanojo tiek daug malonių emocijų ir džiaugsmo akiai bei širdžiai.

nuotraukos


Išvyka į Rimuošės dvarą

Gruodžio 21 dieną Ragainės progimnazijos 2b klasės mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja Palmira Gasparovičienė vyko į Rimuošės dvarą. Visi aktyviai dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Mokiniai ir jų tėveliai puošė kalėdinius meduolius, juos ragavo, pakavo dovanėlei. Virtuvės šefas vaikams parodė, kaip gaminami ledai. Stebint vaikams, jis pagamino įvairaus skonio ledų. Pradžioje jis kepė pieno ir grietinėlės mišinį, gardino jį, o vėliau - šaldė. Vieni vaikai rinkosi vanilinius ledus, antri- karamelinius, treti- šokoladinius. Užsiėmimo pabaigoje vaikai sulaukė Kalėdų senelio dovanėlių.

nuotraukos


Akcija „Pasikvieskim į mokyklą Kalėdas"!

Mokykloje papuošta netradicinė „inžineriška“ eglutė. Atidesni pastebėjo, kad eglutei dar trūksta žaisliukų. Visos klasės buvo pakviestos „prisiliesti“ prie eglutės, kad ji suspindėtų visu grožiu. Vyko akcija „Pasikvieskime į mokyklą Kalėdas“. Pasiūlyta kiekvienai klasei atsinešti kalėdinį žaisliuką ir, „sudėjus“ į jį savo linkėjimus ir viltis ateinantiems metams, žaisliukui surasti vietą.
Klasės rinkosi šventinį, žiemišką, kalėdinį akcentą savo aprangos kodu ir paveikslavosi prie eglutės.

nuotraukos


Į Šiaulius atkeliavo Betliejaus Taikos ugnis

Ragainės progimnazijos bendruomenė sulaukė gražios ir prasmingos kalėdinės dovanos iš skautų. Ta dovana – tai į Šiaulius atkeliavusi Betliejaus Taikos ugnis. Betliejaus ugnies simbolinė akcija skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta 1986 m. Austrijoje radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu specialioje kapsulėje transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus Taikos ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai. Akcijos tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo aplinkoje. Šį siekį atspindi rašytojo P. Friebe žodžiai: „Žvakė dega ne dėl savęs pačios. Ji dega dėl kitų“.

nuotraukos


Meduolių dažymo dirbtuvėlės

Gruodžo 15 dieną 5a klasės mokiniai su tėveliais rinkosi į meduolių dažymo dirbtuvėles. Meduolių kvapas kuteno nosis ir kvietė pašnekesiams. Šiltą atmosferą padėjo kurti technologijų mokytojos Aušros pasakota kalėdinė istorija, smagus kepėjų rinkimas, burtų siuntimas kepamiems sausainiams ir pagaliau jų marginimas. Juk sausainio grožis atsiskleidžia sudėjus į jį gražiausias mintis ir linkėjimus... Visų marginti meduoliukai buvo dailiai supakuoti ir tapo šiltomis dovanomis. Iki kalėdų jos nukeliaus iki tų, kurie laukia šv. Kalėdų, bet ne visuomet sulaukia meilės ir šilumos... P.S. dėkoju klasės bendruomenei už gražų laiką drauge.

nuotraukos


Daugiakalbystės renginys „Keliaujame po Europą“ Jovaro progimnazijoje

Gruodžio 7 d. mūsų mokyklos aštuntokai: Andrėja Jakovlevaitė, Kristina Šiaulytė, Gintautė Bočiūtė ir Naglis Mikalkėnas su anglų kalbos ir rusų kalbos mokytojomis dalyvavo daugiakalbystės renginyje „Keliaujame po Europą“ Jovaro progimnazijoje. Nuotaikingame konkurse dalyvavo aštuntokų komandos iš 10 miesto mokyklų. Komandos „keliavo“ po Europą. Kiekvienoje stotelėje jų laukė įdomios užduotys: pagal užuominas reikėjo atspėti miestų pavadinimus, sudėlioti dėliones, Lietuvos istorijos svarbius faktus pasakyti angliškai. Konkurse mokiniai bendravo ne tik lietuviškai, bet ir angliškai, rusiškai, vokiškai. Suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad mūsų progimnazijos komanda užėmė antrą vietą. Šaunuoliai!!!


Mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „KALĖDINĖ MINIATIŪRA ir ne tik..."

Gruodžio 14 dieną Gegužių progimnazijos dailės galerijoje „Erdvė" vyko mokinių kūrybinių darbų parodos-konkurso „KALĖDINĖ MINIATIŪRA ir ne tik..." atidarymas ir laureatų apdovanojimas. Parodoje dalyvavo Šiaulių miesto bei rajono progimnazijų moksleiviai. Ragainės progimnaziją atstovavo Ūla Mitkevičiūtė (6a kl. atvirukas), Brigita Auškalnytė ( 7a kl. keramika) ir Evaldas Veriūga (7a kl. keramika). Iš 300 darbų buvo atrinkti 27 geriausieji, kurie tapo laureatais. Tarp jų pateko ir Evaldo kalėdinis bareljefas, su kuo jį labai sveikinam!
Mokinius parodai ruošė technologijų ir dailės mokytojas Haris Ostašenkovas,

nuotraukos


Anglų kalbos konkursas „Christmas Treasure Hunting“

Gruodžio 8 d. Ragainės progimnazijos ketvirtokų komanda dalyvavo Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos organizuotame interaktyviame anglų kalbos konkurse „Christmas Treasure Hunting“. Komandą sudarė 4b klasės mokiniai: Ilzė Česnavičiūtė, Domantas Barškėtis, Tomas Volikas ir Paulius Čepas. Vaikai turėjo ne tik parodyti geras savo anglų kalbos žinias, bet ir mokėti naudotis išmaniąja lenta, planšetėmis, „Optivote“ sistema, Kahoot programėle. Konkurse dalyvavo 10 mokyklų. Ragainės ketvirtokai laimėjo trečią vietą.
Sveikiname šauniuosius ketvirtokus!
Mokinius paruošė anglų kalbos mokytoja Klelija Rakštytė.

nuotraukos


Tarptautinė konferencija Gegužių progimnazijoje

Baigiantis Šiaulių miesto 780-ojo gimtadienio renginiams, Gruodžio 7 dieną Gegužių progimnazijoje vyko tarptautinė mokinių konferencija „Saulės mūšis istorijos rate", kurioje dalyvavo ir ragainiškiai. Renginys prasidėjo parodos, skirtos Saulės mūšio metinėms paminėti, atidarymu. Parodoje buvo eksponuojami Šiaulių miesto mokyklų įvairia technika atlikti darbai. Ragainės progimnaziją atstovavo 8a klasės mokinė Kamilė Žemgulytė. Ji eksponavo grafikos darbą, kuriame buvo pavaizduotas garsiojo mūšio epizodas. Prieš atliekant šį darbą, Kamilė kruopščiai išstudijavo senovės žemaičių bei kalavijuočių ginkluotę, aprangos detales. Gaila, jog kelios dienos prieš parodos atidarymą ji susižeidė koją ir pati joje dalyvauti negalėjo......
7b klasės mokinės Liveta Čijunskytė, Greta Juozapavičiūtė ir Urtė Pelanytė paruošė ir skaitė pranešimą "Saulės atspindžiai mūsų Šiauliuose". Jos mieste ieškojo vietų ir objektų, susijusių su žodžiu "saulė". Konferencijos dalyviams ir klausytojams pranešėjos pristatė saulės laikrodžius, Saulės laikrodžio aikštę su Šaulio skulptūra ir Saulės miestą su Saulės terasa po atviru dangumi. Net dviejų Šiaulių mokyklų pavadinime yra žodis "saulė". O vitražas "Saulės mūšis", puošiantis 'Saulės" koncertų salę ir miestą, yra vienas iš didžiausių vitražų Lietuvoje. Taigi, "smagu gyventi Saulės mieste, kur laiką skaičiuoja Saulės laikrodžiai, klausytis muzikos Saulės koncertų salėje ir žiūrėti filmus Saulės terasoje. Būtų smagu pasivaikščioti Saulės alėja ar bulvaru, bet tokių Šiauliuose neradome". Tokiais žodžiais Ragainės septintokės užbaigė savo pranešimą.

nuotraukos


Vertybių medis Ragainės bibliotekoje

Ragainės progimnazijoje vykstant renginių ciklui ,,Mūsų vertybės“ ir mokyklos bibliotekoje buvo organizuojamos veiklos, formuojančios mokinių vertybių sistemą. Mokiniai galėjo paskaityti bibliotekininkės S. Vileikienės paruoštus trumpus mokyklos prioritetinių vertybių aprašymus. Pasirinkę sau priimtiniausią, svarbiausią vertybę, užrašė ją ant iš popieriaus iškirpto medžio lapo ir užkabino jį ant Vertybių medelio.

nuotraukos


Svečiuose St. Šalkauskio gimnazijos mokytojos

Ragainės progimnazijos mokytojai dalijosi Tiksliųjų mokslų ir inžinerinio ugdymo programos įgyvendinimo patirtimi su kolegomis iš St.Šalkauskio gimnazijos. Inžinerijos mokytoja I.Donielienė svečiams papasakojo kaip vyksta inžinerinio ugdymo procesas mokykloje, parodė keletą bandymų. Mokytojos metodininkės R.Jonaitienė, D.Klimašauskienė, L.Krasnickienė, K.Rakštytė pristatė pranešimus apie integruojamą inžinerinį mokymą savo pamokose.

nuotraukos


Ačiū už gerumą!

Gruodžio 2 d. Ragainės progimnazija jau ketvirtą kartą prisijungė prie Šiaulių miesto mokyklų organizuojamos paramos akcijos „Laimės keksiukai“. Pasiruošimas akcijai prasidėjo gerokai anksčiau: mokiniai namuose su mamytėmis ar močiutėmis kepė keksiukus, stengėsi juos kuo gražiau papuošti, supakuoti. Gruodžio 2 d. ankstų rytą mokyklos vestibiulyje prasidėjo prekyba keksiukais. Tėvelius ir mokytojus jau mokyklos kieme pasitiko mokiniai su krepšeliais keksiukų, kviesdami visus norinčius prisidėti prie paramos akcijos.
Iki 12 val., kai turėjo prasidėti renginys mieste, mokiniai dar spėjo aplankyti įmones ir prekybos centrus, esančius netoli mokyklos. Mokiniai džiaugėsi žmonių geranoriškumu, supratingumu - į mokyklą grįžo su geromis emocijomis. Dėkojame visiems: kepusiems keksiukus, juos pirkusiems ir šauniesiems šeštokams (6a,6b) bei jų auklėtojai L. Valiulienei taip aktyviai įsijungusiems į paramos akciją.
Visų pastangų dėka surinkta auka – 538 eurai.
AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ.


„Laimės keksiukai“

Gruodžio 2 d. Ragainės progimnazija jau ketvirtą kartą prisijungė prie Šiaulių miesto mokyklų organizuojamos paramos akcijos „Laimės keksiukai“. Pasiruošimas akcijai prasidėjo gerokai anksčiau: mokiniai namuose su mamytėmis ar močiutėmis kepė keksiukus, stengėsi juos kuo gražiau papuošti, supakuoti. Gruodžio 2 d. ankstų rytą mokyklos vestibiulyje prasidėjo prekyba keksiukais. Tėvelius ir mokytojus jau mokyklos kieme pasitiko mokiniai su krepšeliais keksiukų, kviesdami visus norinčius prisidėti prie paramos akcijos. Iki 12 val., kai turėjo prasidėti renginys mieste, mokiniai dar spėjo aplankyti įmones ir prekybos centrus, esančius netoli mokyklos. Mokiniai džiaugėsi žmonių geranoriškumu, supratingumu - į mokyklą grįžo su geromis emocijomis.

nuotraukos


Perskaitytų knygų pristatymas

Gruodžio 1 d Ragainės progimnazijos bibliotekoje vyko 5-6 klasių mokinių inscenizuotas perskaitytų knygų pristatymas. Norisi pasidžiaugti mokinių kūrybiškumu, išradingumu bei iniciatyva – jie patys, be mokytojų pagalbos ruošėsi pristatymams. Tikimės, kad toks skaitytų knygų pristatymas taps gražia tradicija ir skatins pamilti knygą.

nuotraukos


Ragainiškiai dalyvavo „Kelionių ir saldumynų Kalėdose"

Guodžio 2 dieną Vilniaus g. pėsčiųjų bulvare Šiaulių turizmo informacijos centras organizavo „Kelionių ir saldumynų Kalėdas". Ragainės progimnazijos muzikos būrelis „Gama“ (mokytoja K. Rakštytė) nutarė, kad šio renginio nevalia praleisti, tuo labiau, kad renginio metu vyko ir paramos akcija „Laimės keksiukai“. Choras ir berniukų ansamblis su savo dainomis įsiliejo į kalėdinį šurmulį ir kartu su visais žiūrovais kūrė šventinę nuotaiką!

nuotraukos


Teisingumo diena Ragainėje

Lapkričio 21-25 d. Ragainės progimnazijoje vyko renginių ciklas „Mūsų vertybės“. Penktadienis – Teisingumo diena. Mokinių tarybos atstovai per antrą pamoką apsilankė visose klasėse ir, įteikę mokytojams situacijos aprašymą, paprašė klasėse suorganizuoti diskusijas, kaip teisingai reikėtų pasielgti sprendžiant aprašytą probleminę situaciją. Mokiniai diskutavo, ar sunku išlikti sąžiningu ir pasielgti teisingai įvairiose situacijose.

nuotraukos


Atsakomybės diena Ragainėje

Lapkričio 21-25 d. Ragainės progimnazijoje vyko renginių ciklas „Mūsų vertybės“. Ketvirtadienis – Atsakomybės diena. Mokykloje svečiavosi Šiaulių universiteto kunigas kapelionas Arūnas Jankauskis. Kunigas kapelionas pokalbio pradžioje pakvietė mokinius pažaisti bendravimo žaidimų, kurie iliustravo atsakomybės svarbą. Po to vyko pokalbis apie tai, ką reiškia būti atsakingu už save ir kitus. Parodytame trumpame filmuke buvo išsakyta mintis, kad yra skirtumas tarp realių, tikrų ir virtualių draugų. Mokiniai pritarė kunigo minčiai, kad visais internetiniais draugais negalima pasitikėti, kad kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo elgesį tiek realiame gyvenime, tiek internetinėje erdvėje. Buvo kalbama apie rimtus ir jautrius dalykus. Mokiniai turėjo galimybę pamąstyti apie atsakomybę ir jos svarbą gyvenime.

nuotraukos


Kūrybiškumo diena Ragainėje

Lapkričio 21-25 d. Ragainės progimnazijoje vyko renginių ciklas „Mūsų vertybės“. Antradienis – Kūrybiškumo diena. Apie tai, ką gali nuveikti kūrybingas žmogus, su mokiniais kalbėjosi Šiaulių miesto dailininkas, dizaineris, kraštotyrininkas, kultūros istorikas, politikos ir visuomenės veikėjas Vilius Puronas. Menininkas papasakojo mokiniams apie savo kūrybinį kelią ir indėlį į miesto įvaizdžio formavimą. Dizaineris parodė mokiniams savo kūrybinius darbus, projektus, pasidalino ateities vizijomis. Mokiniai liko sužavėti svečio pasakojimo ir šilto bendravimo, o mažieji klausytojai po susitikimo net panoro paspausti ranką dizaineriui.

nuotraukos


Saugumo diena Ragainėje

Lapkričio 21-25 d. Ragainės progimnazijoje vyko renginių ciklas „Mūsų vertybės“. Pirmadienis – Saugumo diena. Kas geriau apie saugumą galėtų paaiškinti, jei ne policija? Šiaulių policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pradinių klasių mokiniams priminė apie saugų elgesį gatvėje. 5-8 klasių mokiniams paaiškino, kokia atsakomybė laukia tyčiotis linkusių mokinių.

nuotraukos


Tarpmokyklinės futbolo varžybos

Lapkričio 24 dieną Gytarių progimnazijoje įvyko finalinis mergaičių futbolo etapas. Čia dėl miesto nugalėtojų vardo susigrūmė Ragainės (mokytoja L. Valiulienė), Gytarių, Medelyno bei Rasos progimnazijų komandos. Mūsų mergaitės pirmąjį pusfinalį žaidė su esama čempione, Gytarių progimnazijos komanda. Rungtynės prasidejo nesibaigianciom varžovių atakom. Ir tik pasiaukojamo mūsų vartininkės K.Mačiulytės žaidimo dėka, išvengta didesnių nemalonumų. Rungtynės pasibaigė lygiosiomis 0-0. Teko mušti 7 m baudinius. Vat tada ir prasidėjo tikrasis Kamilės šou! Perfrazuojant nemirtingąjį Šotos Rustavelio epą „Karžygys tigro kailiu", galime drąsiai sakyti, jog tai buvo „Mergina pumos kailiu"!
Ji kaip tikra puma demonstravo puikią reakciją ir šuolius, atremdama vieną varžovių smūgį po kito. Mūsų mergaitės savo 7 m baudinius pradėjo netaiklių smūgių serija. Pirmąjį įvartį kiek netikėtai įmušė V.Gustaitė. Ragainės progimnazija nugalėjo 1-0.
Finale laukė kito pusfinalio nugalėtoja - Rasos progimnazija. Čia ir išryškėjo taktinis bei techninis mūsų mergaičių nepasiruošimas. Nebepadėjo nei puikiai žaidusi vartininkė K.Mačiulytė. Varžovės pademonstravo puikų organizuotą futbolą ir galingais smūgiais tiesiog sušaudė mųsų „Pumą".... Neleistinai klydo gynėjos, ypač kai pavargo pagrindinė Ragainės gynėja M. Lešinskaitė. Puolėjos blaškėsi trukdydamos viena kitai ir beveik negrasė varžovių vartams. Pralaimėta 4-0.
Žinoma labai trūko D. Karasiovaitės, kuri galbūt būtų pagyvinusi žaidimą...
Tačiau nežiūrint į tai, iškovota antroji vieta su kuo ir sveikiname mūsų mergaites! Priešaky dar laukia Lady Golo varžybos, todėl tikėkimės, jog „Raganitos" padarys išvadas ir žais kur kas brandesnį futbolą.

nuotraukos


Knygos pristatymas bibliotekoje

Ragainės progimnazijos bibliotekoje vyko pasakų knygos su eksperimentais „Mėgintuvėlio kelionė" pristatymas. Susidomėjusius kviečiame užsukti į biblioteką ir paskaityti knygutę.

nuotraukos


Tyrėjo diena Ragainės progimnazijoje

Lapkričio 23 dieną Ragainės progimnazijos penktokai lydimi mokytojų H.Ostašenkovo, V.Petrošienės ir D.Bočiuvienės apsilankė S.Daukanto gimnazijoje. Viešnagė prasidėjo aktų salėje, kur mokyklos direktorius V.Kantauskas pasveikino svečius, bei įteikė (greičiausiai atsakiusiam į klausimą) niekad nedarantį klaidų rašiklį.
Po to vaikai buvo suskirstyti į tris grupes,kurios pasuko savo skirtingais tyrinėjimų takais.
Tyrinėjimai ir įvairūs eksperimentai vyko biologijos,fizikos ir chemijos kabinetuose. Čia minėtųjų dalykų mokytojai rodė jauniesiems tyrėjams savo „stebuklus". Penktokai indikatorių pagalba bandė atpažinti įvairias medžiagas, stebėjo muses per mikroskopą, matavo žirnių skersmenį, gamino elektrą, traukė iš vandens centus nesušlapdami rankų, pūtė balionus acto bei sodos pagalba, tapė ant pieno bei atliko daug kitų bandymų.
Kiekviena grupė atlikusi savo eksperimentus vienoje klasėje, keitėsi vietomis viena su kita. Įspūdžių buvo daug, vaikai dirbo noriai, o momentais savo žiniomis priblokšdavo net pačius mokytojus!

nuotraukos


Tyrėjo diena

Lapkričio 23 dieną mokykloje vyksta kultūrinė – pažintinė Tyrėjo diena. Pradinukai tyrė, kurios maisto ir ne maisto medžiagos tirpsta vandenyje, o kurios ne, kokiame produkte yra daugiausia krakmolo, bandė jį ir patys pasigaminti. Taip pat tyrė ir savo plaučių tūrį.

nuotraukos

nuotraukos


Tiksliųjų mokslų komandinis konkursas „Inžinerinis šou"

Lapkričio 22 dieną Lieporių gimnazijoje vyko tiksliųjų mokslų komandinis konkursas „Inžinerinis šou". Jame puikiai pasirodė dvi mūsų aštuntokų komandos - užimtos labai garbingos pirmoji ir trečioji vietos. Konkurso metu kiekviena komanda turėjo atlikti dvi inžinerines užduotis: sukonstruoti kaskadą, kuria riedėdamas kamuoliukas užtruktų kuo ilgesnį laiką, ir iš 40 rašomo popieriaus lapų pagaminti konstrukciją, kuri atlaikytų kuo didesnį svorį. Prireikė ne tik darbo peiliu ir žirklėmis įgūdžių; labai svarbu buvo susitelkti bendram komandiniam darbui bei prisiminti ne vieną fizikos dėsnį. 8b klasės, laimėjusios pirmąją vietą, rutuliukas kaskadoje užtruko virš 10 sekundžių, o abiejų komandų popierinės konstrukcijos išlaikė daugiau nei 50 kilogramų. Renginio organizatoriai pademonstravo, kad tokia tinkamai sukonstruota popierinė konstrukcija išlaiko ir daugiau nei 180 kg.

nuotraukos


Eksperimentai su guminukais

Vos įbėgus į klasę po savaitės ketvirtokai nesitveria: "Kaip ten mūsų guminukai?". Laukti buvo verta... Pasikeitimai akivaizdūs: cukraus tirpalas guminuką išaugino ir pasidalino su juo spalva; nuo sodos tirpalo guminukas ne tik išaugo, išblyško, bet iš pasidarė ištižęs; Actas guminuką irgi išaugino ir visiškai pavogė spalvą; O labiausiai nustebino druska - ėmė ir ištraukė iš guminuko paskutinę drėgmę -vargšas susitraukė ir patamsėjo. Tiksli citata: "Koks bjauriai guminis!!!". Pamatavom, išanalizavom ir ėmėm ruoštis kitiems eksperimentams.

nuotraukos


Penktadienis. Technologijų pamoka.

7b klasės mokiniai technologijų pamokoje gamino modelius pagal savo sukurtus eskizus. Užduoties tikslas - sukurti modelius, suskaidyti juos į atskiras detales ir padaryti brėžinius. Po to pagal šiuos projektus iš pasirinktų konstrukcinių medžiagų - faneros, medžio tašelių buvo gaminamos modelių dalys. Gaminių įvairovė buvo didelė, netrukus ant mokinių darbastalių atsirado tankų, lėktuvų, automobilių ir senovės graikų svaidymo mašinų - katapultų (veikiančių!) modeliai.

nuotraukos


Vandens buteliukų mėtymo varžybos

Lapkričio 18 dieną Ragainės progimnazijoje vyko kiek neįprastos varžybos. Per ilgąją pertrauką vietos mokinių taryba visus norinčius pakvietė į poilsio kambarį, kuriame įvyko vandens buteliukų mėtymo varžybos. Iš keturių metimų vandens pilną buteliuką reikėjo išmesti taip,kad jis nukritęs atsistotų ant dugno.Varžybos sulaukė didžiulio susidomėjimo - tiek tarp žiūrovų, tiek tarp dalyvių. Po atkaklios kovos ir daugybės bandymų laimėjo 7a klasės mokinys A.Lučinskas. Jo mesti buteliukai visus keturis kartus atsistojo ant dugno!

nuotraukos


Tolerancijos diena Ragainėje

Lapkričio 16 d. – Tolerancijos diena. Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją. Tolerancija (lot. tolerantia) – kantrybė.
Šių metų tolerancijos dienos simbolis – paukštis. Kiekviena klasė gamino tolerancijos paukštį. Paukštukai skirtingi, bet visi gražūs, įdomūs, išskirtiniai. Jie iliustruoja šūkį: „Visi skirtingi-visi lygūs!”.
Klasės valandėlėse vyko pokalbiai „Ar esame tolerantiški?”.

nuotraukos


Krepšinio akademija „Saulė" Ragainės progimnazijoje

Ragainės progimnazijoje apsilankė Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė" trenerės bei mūsų miesto reprezentacinės krepšinio komandos simbolis Jautukas. Svečiai kvietė mergaites ir berniukus lankyti krepšinio treniruotes, dalijo informacines skrajutes. Daugiausiai dėmesio sulaukė Jautukas. Vaikai tiesiog apspito jį, bendravo, glostė, fotografavosi. Jautukas visiems draugiškai šypsojosi ir kvietė prisijungti prie krepšinio akademijos.

nuotraukos


Pamanykit, kamšteliai...

Bet kodėl vienus paveikslus norisi žiūrėti iš arti, o kitus iš tolėliau? Kodėl vienuose darbuose svarbios detalės, o kituose tik visuma? Kuo ypatinga mozaika, ir nuo ko pradėti ją kurti? Kas atsitinka, kai sukurtas eskizas netinka? Kaip surasti klaidas ir jas pataisyti? Pamanykit, kamšteliai... bet kokius smagius darbus galima sukonstruoti. Svarbiausia rasti tinkamą pradžią, gerus įrankius, o svarbiausia puikų sutarimą komandoje... Antrokams pavyko :) Labiausiai džiugino draugystė: kai vieni pas kitus ieškodavo tinkamos spalvos kamštelių ir lyg su didžiausiu laimikiu grįždavo prie savo komandos. Svarbu mandagiai paprašyti, padėkoti ir atsilyginti tuo pačiu.

nuotraukos


Mokiniai siekė rekordo

Lapkričio 11-ąją - Pasaulinę origamių dieną Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje prasidėjo šešis mėnesius truksiantis respublikinis projektas „Wabi – sabi tobulumas netobulume“. Renginyje „Daugiausia lankstinių lankstytojų“ mokiniai iš 17-os Šiaulių miesto mokyklų susipažino su Japonijos kultūra ir lankstydami lotoso žiedus siekė bendro Lietuvos rekordo. Šiame renginyje dalyvavo ir Ragainės progimnazijos 8a,b klasės mokinės.

nuotraukos


Dalijimasis inžinerinio ugdymo patirtimi Ragainėje

Ragainės progimnazijoje lankėsi lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtojos. Buvo dalijamasi inžinerinio ugdymo patirtimi. Inžinerijos mokytoja Ingrida Donielienė pakvietė koleges dalyvauti pamokoje. Mokytojos Neringa Viktoravičienė ir Nemira Atstopienė pasidalijo savo gerąja patirtimi organizuojant integruotas inžinerijos veiklas pradinių klasių mokiniams.

nuotraukos


Darželinukai Ragainėje mokėsi inžinerijos

Ragainės progimnazijoje lankėsi lopšelio-darželio „Coliukė“ paruošiamųjų grupių auklėtiniai, kurie dalyvavo inžinerijos pamokėlėje. Mažieji mokinukai labai įdėmiai klausėsi mokytojos aiškinimo ir atsakingai atliko užduotis. Vaikai nuoširdžiai džiaugėsi, kai jų iškirptos ir nuspalvintos gėlytės vandenyje „išsiskleidė“.

nuotraukos


Stiliaus saviraiškos diena

Spalio 24-28 d. Ragainės progimnazijoje vyko prevencinė akcija – „Visi skirtingi- visi lygūs“. Mokinių taryba organizavo įvairias veiklas, skatinančias bendravimą, bendradarbiavimą bei ugdančias toleranciją.
Penktadienis – diena be uniformų arba stiliaus saviraiškos diena. Aprangos stilius- tai individualus būdas atskleisti savo vidinį „aš“. Apranga atspindi žmogaus charakterį, asmenybę. Mokiniai buvo kviečiame šią dieną aprangos detalėmis išreikšti savo pomėgius. Ypač aktyvūs dalyviai buvo pradinių klasių mokiniai.
Sveikiname kūrybiškiausias asmenybes- Ilzę, Timoną, Augustę - sugebėjusius per aprangą išreikšti savo pomėgius (dailei, muzikai, sportui).
Sveikiname Kamilę ir Elžbietą, pademonstravusias stiliaus saviraišką pasirenkant šukuoseną.
Ačiū mokytojai D. Vaitkevičienei, išgirdusiai mokinių kvietimą dalyvauti akcijoje.

nuotraukos


Helovyno vakarėlis Ragainėje

Sausio 28 d. progimnazijoje vyko Helovyno vakarėlis. Mokiniai susirinko pasipuošę Helovino kostiumais ir kaukėmis.

nuotraukos


Penktokų krikštynos Ragainės progimnazijoje

Nuo spalio 27-os dienos mūsų mokyklos penktokai gali džiaugtis - jie priimti į vyresniųjų mokinių tarpą. Mes, šeštokai, penktokų krikštatėviai, nuoširdžiai ruošėmės šiai šventei. Visiems buvo smagu ir ruošti užduotis, ir jas vykdyti. Buvo patikrintas penktokų protas, fizinės jėgos, skonio receptoriai, lytėjimas, mokėjimas dirbti komandose. Taip pat mokiniai įrodė, kad jie verti savo auklėtojų. Krikštas buvo patvirtintas pasižadėjimais ir saldžiais prizais. Dabar penktokai jau drąsiai gali žengti į mokyklą kaip tikri mokiniai!

nuotraukos


Įdomus susitikimas

Progimnazijoje svečiavosi ornitologas, fotografas Marius Čepulis - buvęs Ragainės mokyklos mokinys. Fotografija tik hobis, tačiau jam skiriama be galo daug laiko. Dažnai kelias ar keliolika valandų tenka tūnoti slėptuvėje miške, vandenyje, bokštelyje stebint, kada pasirodys laukiamas paukštis ar žvėris. Gamtos fotografija reikalauja žinių, pasiruošimo, kantrybės. Labai daug priklauso ir nuo oro sąlygų, apšvietimo. Viskam reikia išlaukti tinkamo momento. „Pagauti“ gerą kadrą - dar ir laimės dalykas. Viską kartu sudėjus gimsta nuostabios nuotraukos.
M. Čepulis bendraudamas su mokiniais pasidalino įspūdžiais iš gamtos fotosesijų, paminėjo ne vieną įdomų faktą iš gamtos pasaulio, priminė, kaip reikia elgtis gamtoje.
Susitikimas buvo įdomus ir prasmingas: mokiniai gavo ekologinių žinių, sužinojo apie fotografo profesijos subtilybes.

nuotraukos


Konstruotojo diena Ragainės progimnazijoje

Konstravimas –vienas iš pagrindinių inžinerinės kūrybos komponentų. Todėl neatsitiktinai progimnazijoje konstruotojo diena organizuojama pirmiausiai. Šių metų konstruotojo dienos iššūkis „Vizualinė reklama“. Kiekvienos klasės tikslu tapo suteikti autentišką dekorą tūrinei raidei iš putplasčio. Buvo bandomos įvairios technikos ir dekoravimo medžiagos, derančios su raidės medžiaga bei tinkančios lauko sąlygoms. Visos klasės, neaplenkiant nei pačių mažiausiųjų, demonstravo savo kūrybiškumą, išradingumą, dekoro įvairovę. Dienos darbo rezultatu tapo reklaminis šūkis „RAGAINĖ INŽINERIJA KŪRYBA!“, kuris papuošė mokyklos aplinką ir džiugina pro šalį einančių miestelėnų akis.

nuotraukos

nuotraukos


Ar galima gyventi be patyčių? Taip!

Spalio 24-28 d. progimnazijoje vyksta prevencinė akcija „Visi skirtingi- visi lygūs“.
Ketvirtadienis - Pagalbos diena.
Su 1- 4 kl. mokiniais vyko pokalbis „Kur ieškoti pagalbos?“. Mokiniai žiūrėjo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ parengtą video medžiagą, kaip atpažinti patyčias, kaip elgtis jas patiriantiems. Socialinė pedagogė J. Rimienė paaiškino apie Vaikų linijos veiklą.
Su 5-8 kl. mokinais vyko pokalbis „Gyvenimas be patyčių“. Mokinių tarybos pirmininkė Urtė pristatė savo paruoštas skaidres patyčių prevencijos tema. Mokinių tarybos pirmininkės pavaduotoja Jonė kvietė mokinius diskutuoti, kaip reikia elgtis pastebėjus patyčias Etikos mokytojas G. Girdavainis priminė, kokios yra patyčių formos, kur kreiptis pagalbos.

nuotraukos


Žaidimų diena

Spalio 24-28 d. progimnazijoje vyksta prevencinė akcija „Visi skirtingi- visi lygūs“.
Trečiadienis - Žaidimų diena.
Mokinių tarybos nariai per pertraukas organizavo žaidimus mokiniams. Žaisdami mokiniai ugdėsi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

nuotraukos


Gerų ir gražių žodžių diena Ragainėje

Spalio 24-28 d. Ragainės progimnazijoje vyksta prevencinė akcija „Visi skirtingi - visi lygūs".
Pirmadienis - Gerų ir gražių žodžių diena.

Mokinių tarybos nariai kvietė visus negailėti gerų ir gražių žodžių vieni kitiems. Vestibiulyje ant plakato buvo galima parašyti ką nors gražaus ir gero mokytojams, mokyklos darbuotojams, draugams. Klasių seniūnai ir jų pavaduotojai savo klasės draugams organizavo žaidimą „Pagirk draugą". Pradinių klasių mokiniai šį žaidimą žaidė kartu su Mokinių tarybos nariais. Mokiniai pripažino, kad smagu ne tik girdėti gerus žodžius, bet ir juos sakyti.

nuotraukos


Akcija „Nusišypsok"

Kiekvienais metais spalio 10 dieną Pasaulyje yra minima psichikos sveikatos diena. Prisijungiant prie šios iniciatyvos, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Edita Banevičienė ir IV kurso studentės - pagalbininkės Evelina ir Aurelija organizavo Ragainės progimnazijoje akciją „Nusišypsok“. Pradinių klasių mokiniams buvo dalijami Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro paruošti lipdukai „Nusišypsok“, buvo paaiškinta apie psichinės sveikatos svarbą, kaip ją išsaugoti, būdus, kurie padeda jaustis laimingais. Kartais užtenka nuoširdžios šypsenos, kad diena taptų šviesesnė.

nuotraukos


Košės diena Ragainėje

Viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovių – UAB „Malsena Plius“, palaikoma Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos, Lietuvoje organizavo kasmetinį projektą, skirtą Pasaulinei košės dienai, kuri oficialiai minima spalio 10-ąją. Siekdama gerinti mokinių mitybos įpročius ir akcentuoti košės naudą pusryčiams, prie šios akcijos prisijungė ir Ragainės progimnazija. Mokykloje akciją organizavo pradinių klasių mokytoja Neringa Viktoravičienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Edita Banevičienė. Kiekvienoje pradinukų klasėje per pirmą pamoką mokiniai ir jų mokytojai skanavo košes. Mokytojos supažindino mokinius su sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo svarba vaikams. Mokiniams taip pat buvo paaiškinta apie pusryčių, o ypač košių naudą. Valgant košes vaikai gauna angliavandenių, kurie yra pagrindinis energijos šaltinis. Mokiniai dovanų gavo edukacines knygeles, iš kurių užduotėles atliko klasėje.

nuotraukos


Konstitucijos dienos minėjimas

Ragainės progimnazijoje lankėsi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai, kurie papasakojo mokiniams apie Konstituciją - pagrindinį įstatymą, įtvirtinantį piliečių laisves ir teises. Po trumpos paskaitos mokiniai žinias pasitikrino atlikdami testą. Daugiausiai teisingų atsakymų žinojo Urtė Peldavičiūtė (8a kl.).

nuotraukos


Pasivaikščiojimai su V.Puronu

Gražią ir saulėtą spalio popietę Ragainės progimnazijos mokytojai susitiko su dizaineriu, dailininku, kultūros istoriku-megėju, kraštotyrininku, Šiaulių miesto politiniu ir visuomenės veikėju Viliumi Puronu. Meninininkas padarė nedidelę ekskursiją po Šiaulius, pasakodamas įvairias istorijas bei legendas, susijusias su mūsų miestu. Taip pat atsakinėjo į klausytojus dominusius klausimus.

nuotraukos


Ragainės progimnazijos mokytojai Telšiuose

Ragainės progimnazijos mokytojai lankėsi Telšiuose. Mokytojai apžiūrėjo Šv. Antano Paduviečio katedrą, kunigų seminariją, senamiestį. Vėliau iškylavo plaustu po Masčio ežerą, dalyvavo Džiugo sūrio degustacijoje.

nuotraukos


Mokytojų dienos šventė Ragainėje

Spalio 5 d. Ragainės progimnazijoje nuo ankstyvo ryto skambėjo trombono, fleitos, trimito, smuiko muzika. Vos įžengus pro duris, mokytojus pasitiko Mokinių tarybos atstovai su gėlėmis. Ir mokytojus, ir mokinius sužavėjo Livijos, Vytauto, Viliaus, Luko muzikiniai gebėjimai.
Po 4 pamokų mokytojai buvo pakviesti pailsėti laikinai mokinių poilsio zonoje įkurtame „SPA Mokytojui“. Kad mokytojai užmirštų suaugusiųjų rūpesčius, jiems buvo duoti minkšti ir mieli žaislai, kurie padėjo sugrįžti į nerūpestingus laikus. Vienos procedūros keitė kitas, ir mokytojų veidus nušvietė šypsenos. Pasibaigus atpalaiduojamosioms procedūroms, SPA lankytojai klausėsi T. Stoškaus gitara atliekamo THE WHITE STRIPE „Seven nation army" kūrinio, vaišinosi kvapnia žolelių arbata.
Už maloniai praleistą laiką dėkojame dramos būrelio „Po kauke" vadovei Virgilijai Staševičiūtei ir mokiniams.

nuotraukos

nuotraukos


Netradicinė anglų kalbos pamoka Komiksų centre

Rugsėjo 27 dieną 6a klasės mokiniai su anglų kalbos mokytojomis Danute Klimašauskiene ir Vida Petrošiene vyko į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale įkurtą Komiksų centrą. Ten vyko edukacinis užsiėmimas apie komiksų atsiradimą, kūrimo metodikas bei kitas paslaptis, kurios atveria labai įdomų pasaulį pilną grafinių vaizdų bei neįtikėtinų pasakojimų. Mokiniai susipažino su įvairių kalbų galimybėmis kuriant komiksų istorijas ir patys pabandė sukurti komiksus anglų ar lietuvių kalbomis.

nuotraukos


Gaisrinės saugos mokymai Ragainėje

Ragainės progimnazijoje vyko gaisrinės saugos mokymai. Po garsinio signalo (trijų ilgų skambučių) visi, mokykloje buvę žmonės, išskubėjo į mokyklos kiemą. Buvo imituojamas gaisras. Mokiniai stebėjo, kaip naudojant gesintuvą užgesinamas gaisro židinys. Į mokyklą buvo atvykę gaisrininkai.

nuotraukos


Prevencinė paskaita „Kaip atpažinti prekybą žmonėmis?"

8 klasės mokiniams vyko paskaita „Kaip atpažinti prekybą žmonėmis ir užkirsti jai kelią?“. Šiaulių skyriaus Caritas organizacijos socialinės darbuotojos M. Puidokienė ir A. Paliušytė paaiškino mokiniams, kas yra prekyba žmonėmis, kokia situacija Lietuvoje, ką turi žinoti kiekvienas, kad nepatektų į prekybos žmonėmis tinklą.

nuotraukos


Sporto diena, skirta Šiaulių miesto 780-ajam gimtadieniui

Ragainės progimnazijoje vyksta renginiai, skirti Šiaulių 780-osioms metinėms.Rugsėjo 26 d. buvo surengta Sporto šventė, kurią organizavo mokytojai L. Valiulienė , J. Vaitkienė, A. Striška. Renginys prasidėjo mokyklos sporto salėje energinga mankšta.Gausiai susirinkę pradinių klasių mokiniai, mokytojai, skambant ritmingai muzikai, intensyviai atliko įvairius pratimus. Po apšilimo prasidėjo pirmosios varžybos.
Buvo traukiama virvė. Šioje rungtyje stipriausi pasirodė 2a klasės mokinukai. Jie finale įveikė 1a klasę. Treti liko 2 b klasės mokiniai. Pasibaigus šiai rungčiai visi skubėjo į mokyklos stadioną, kur jų laukė futbolo, pasunkinto kamuolio metimo, šuoliukų per šokdynę, taiklumo rungtys.
Sporto dievai buvo maloningi, užsakę tądien puikų orą. Žydrame, beveik be debesėlių danguje skaisčiai švietė saulė, tvyrojo puiki nuotaika.Tad rungtyniauti buvo vienas malonumas.

VARŽYBŲ LAIMĖTOJAI

Pasibaigus pradinukų varžyboms į startą stojo vyresnieji mokiniai. Čia jau buvo keletas naujų rungčių: 60 metrų bėgimas, futbolo kamuolio žongliravimas, baudų metimas, kareiviško bato mėtymas, treniruokliai „Concept-2".

Visą Sporto šventę vainikavo daugiausiai aistrų bei emocijų sukėlusios virvės traukimo varžybos. Audringai palaikomi sirgalių tiek mergaitės, tiek berniukai varžėsi labai įnirtingai ir niekas nenorėjo nusileisti. 5-6 klasių mergaičių grupėje 6a įveikė savo jaunesniąsias koleges iš 5a. Berniukai pakartojo tą patį. Daugiausiai aistras kurstė intriguojančios 7-8 klasių kovos. Čia 8b klasės mergaitės įveikė 7a, o 7a klasės berniukai ,,nutempė" 8 a klasę.
Varžybų prizininkai buvo apdovanoti diplomais. Po varžybų visi pasklido po klases, kur vyko Sveikatingumo popietė. Vaikai vaišinosi savo suneštais vaisiais, pyragais, sausainiais, arbata bei sultimis.
Ačiū varžybų dalyviams, mokytojams, visiems, kurie buvo, rašė, teisėjavo ar šiaip stebėjo. Iki kitų startų!

nuotraukos

nuotraukos

nuotraukos


Saulės mūšio 780 metų paminėjimas bibliotekoje

Rugsėjo 22 d. Ragainės progimnazijos bibliotekoje vyko pažintinė pamoka- komiksų knygelės „Saulės mūšis: istorija ir istorijos“ pristatymas. Bibliotekininkė S. Vileikienė mokiniams priminė, kad prieš 780 metų rugsėjo 22 d. vyko Saulės mūšis. Su šiuo mūšiu siejamas Šiaulių miesto vardas. Miesto gimtadienio proga ir buvo išleista komiksų knygelė. Mokiniai žiūrėjo filmo „Saulės mūšis“ ištraukas. Istorijos mokytoja L. Krasnickienė pakomentavo Saulės mūšio detales ir įdomesnius faktus. Pirmokai pamokoje susikaupę klausėsi savo krašto istorijos , o mokantys skaityti nešėsi komiksų knygutes namo, kad dar kartą patys paskaitytų apie Šiaulių krašto garbingą praeitį.

nuotraukos


Interaktyvus žaidimas apie Šiaulių istoriją

Rugsėjo 15 dieną Ragainės progimnazijos 5a ir 6b klasių mokinių komanda bei mokytojos Sigita Statkienė ir Ingrida Donielienė lankėsi Šiaulių savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale, kur turėjo unikalią galimybę vieni iš pirmųjų išbandyti žaidimą „Interaktyvus Šiaulių žemėlapis: pažink Šiaulius per virtualią viktoriną – labirintą“. Viktorina – labirintas leido aplankyti 27 įsimintinas Šiaulių vietas, atrasti nepažintas miesto erdves. Mokiniai miesto žemėlapyje ieškojo paslėptos informacijos, atsakinėjo į viktorinos klausimus.

nuotraukos


Šiaulių „Aušros“ muziejuje

Rugsėjo 19 dieną Ragainės progimnazijos 5a klasės mokiniai lydimi dailės ir technologijų mokytojo H.Ostašenkovo lankėsi Šiaulių „Aušros" muziejuje, archeologijos ir etnografijos skyriuje. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje,senoviniu virvelinės keramikos principu lipdė puodelius. Taip pat apžiūrėjo archeologines bei etnografines ekspozicijas ,susipažino su senovės baltų ir lietuvių kultūra,buitimi.

nuotraukos


Mūsų kasdienybė

Trečiadienis Ragainėje

nuotraukos


Būrelių mugė Ragainės progimnazijoje

Rugsėjo 9 dieną Ragainės progimnazijoje vyko neformaliojo ugdymo būrelių mugė. Nuo pat ankstyvo ryto į mokyklą sugužėjo mokiniai, jų tėveliai nekantraudami sužinoti, kas bus pasiūlyta,kaip bus pristatyta ir kaip ,,įpakuota". Būrelių pristatymas vyko dviem etapais. Pirmieji startavo pradinukai, po jų-vyresnės klasės. Buvo pristatomi menų, sporto, inžineriniai būreliai. Svečiai iš Jaunųjų technikų bei Gamtininkų stoties taip pat pristatė savo būrelių veiklas. Siekdami sudominti vaikus, būrelių vadovai pasitelkė fantaziją bei išradingumą.Ir ko tik čia nebuvo! Filmai, dainos, teatralizuoti pasirodymai, robotai ir netgi gyvos gyvatės! Mokiniams liko tik apmąstyti, pasitarti su tėveliais ir pasirinkti sau tinkamą ir mielą veiklą.

nuotraukos


Šiaulių dienos

Rugsėjo 9 d. popietę Ragainės progimnazijos stadionas mirgėjo spalvomis – dominavo geltona ir mėlyna. Tai Šiaulių miesto 780-ojo gimtadienio ženklo spalvos. Į mokyklos kiemą susirinko iškilmingos eisenos, skirtos jubiliejiniam Šiaulių miesto gimtadieniui paminėti, dalyviai. Didžiulė, spalvinga ir nuotaikinga eisena nusitęsė viaduku ir patraukė link Prisikėlimo aikštės. Smagu buvo matyti besišypsančius šiauliečius, kurie mojavo eisenos dalyviams. Visų nuotaika buvo puiki. Dėkojame Ragainės progimnazijos 8-okams, 7-okams bei klasių vadovėms Aurelijai Vasiliauskienei, Akvilinai Avlašenkienei ir mokytojams už dalyvavimą eisenoje.

nuotraukos


Ragainės progimnazija idėjų mugėje „Ką veiki"?

Rugsėjo 8 d. Šiaulių arenoje jau ne pirmą kartą vyko idėjų mugė „Ką veiki?“. Ragainės progimnazija mugėje dalyvavo pirmą kartą. Miestiečiams buvo pristatyta progimnazijoje įgyvendinama Tiksliųjų mokslų ir inžinerinio ugdymo programa. Kaip smeigtuku perverti balioną jo nesusprogdinus? Kaip pasigaminti 3D akinius? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus galima rasti mokantis inžinerijos. Tikslieji mokslai+ Inžinerija = Kūryba. Ragainėje ugdomi kūrybiški mokiniai.

nuotraukos


Startavo nauji mokslo metai. Sveika, inžinerija!

Rugsėjo 2 dieną Ragainės progimnazijos 5a kl. mokiniai lankėsi Šiaulių savivaldybės bibliotekoje įsikūrusiame Komiksų centre. Kas yra komiksas? Kiek metų seniausiam komiksui? Ar komiksuose būtinas tekstas? Kas gali tapti komikso herojumi? Kur dažniausiai randami komiksai? Ir daugybė kitų klausimų, kuriuos penktokai išgirdo ir padedami šio centro darbuotojų rado į juos atsakymus. Mokiniai kūrė savo komikso herojų, sugalvojo jiems galias, vardus ir šūkius. Penktokams taip pat buvo pristatytos šiuolaikinės technologijos, kurios naudojamos komiksų kūrimui.

nuotraukos


Rugsėjo 1-osios šventė Ragainės progimnazijoje

Saulėtą Rugsėjo 1- osios rytą į Ragainės progimnazijos kiemą susirinko mokiniai, jų tėveliai, mokytojai. Aštuntokai ir septintokai, vyriausieji progimnazijos mokiniai, atvedė mažiausius mokinukus – pirmokus ir priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtinius. Su naujų mokslo metų pradžia visus pasveikino Šiaulių savivaldybės Tarybos narys A. Šedžius, Seimo nario E. Žakario padėjėja, progimnazijos direktorė D. Vitkuvienė. Šventės pabaigoje, skambant mokyklos dainai, į dangų pakilo tiek spalvotų balionų su popieriniais lėktuvėliais (mokyklos simboliu), kiek pirmokų žengia pirmuosius nedrąsius žingsnius Ragainės progimnazijoje.

nuotraukos

nuotraukos