2016-2017 m.m.


Sudoku kortelės

Gaminame, žaidžiame ir kartu mokomės! 7b kl. mokiniai geografijos pamokoje pasigamino Sudoku korteles. Žaisdami jomis, klojo Pietų Amerikos valstybių kilimus gamtos mokslų kabinete. Taip išmoko šio žemyno valstybių sostines, vėliavas bei piniginius vienetus.

nuotraukos


Eksperimentai su vandeniu

Tęsiasi Erasmus+ projektas WOW, tęsiasi ir eksperimentai su vandeniu. Šiandien antrokų inžinerijos pamokos tema "vandens energija". Kaip priversti vandenį atlikti kuo daugiau naudingų darbų? Kaip veikia vandens malūnai ir vandens elektrinės? Pagaminti originalūs (spėju ir skirtingo pajėgumo) vandens malūnų modeliai. Po savaitės laukia jų išbandymas vandeniu

nuotraukos


HAPPY FACE SANDWICH

2a ir 2b klasės mokiniai per anglų kalbos pamoką mokėsi maisto produktų pavadinimus. O kad būtų smagiau mokytis , jie pasigamino HAPPY FACE SANDWICH. Mes tai pavadinome kulinarine inžinerija. Sumuštiniai buvo ne tik skanūs, bet ir gražūs- buvo gaila valgyti :) Pačiu gražiausiu buvo išrinktas Evos Novikovaitės HAPPY FACE SANDWICH

nuotraukos


Ploto skaičiavimas

3b klasės mokiniai lauke atliko praktinę ploto skaičiavimo užduotį. Taip geriau įsisavino ir suprato, kad plotas yra užimama vieta, o norit jį išmatuoti, reikia matuojamąja vietą uždengti sutartos formos mažesnėmis figūromis ir suskaičiuoti, kiek jų tilpo.

nuotraukos


Tas paslaptingas ir neregėtas mikropasaulis...

7b kl. mokiniai biologijos pamokoje mikroskopu tyrinėjo įvairius norimus, savo pasirinktus objektus (pienės žiedą, musės sparną, jos koją, sausainį,plauką, musėkauto spyglį, citrinos žievelę ir kt.), patys gaminosi preparatus ir stebėjo juos prisiartinę nuo 500 iki 1000 kartų. Įdomiausia buvo pamatyti vaikų emocijas

nuotraukos


Biologijos pamokoje

Kodėl varlėms, žuvims, pirmuonims lengviau plaukti vandenyje? Visa tai išsiaiškino 7a kl. mokiniai biologijos pamokoje mikroskopuodami šių gyvūnų kūno daleles.

nuotraukos


Sumuštinių diena

Šiandien 3a kl. Sumuštinių diena. Rašėme sumuštinių receptus, patys gaminome pagal receptus, skanavome. Jeigu reikia naujų receptų užsukite, trečiokai mielai pasidalins

nuotraukos


Žolelių dušo želė

Kas sugalvojo muilą? Kaip gaminama buitinė chemija? Kuo ypatingi ekologiški gaminiai? Rimtas išbandymas penktokams inžinerijos pamokoje - žolelių dušo želė. P.S. Ilgokai laikytu paslaptyje, šiandien galime proceso akimirkomis pasidalinti - tikiuosi penktokų mamos jau apdovanotos originaliais gaminiais.

nuotraukos


Kaip pupa saulės ieško

Pavasaris - sėjos metas. Su trečiokais imamės eksperimento, kaip pupa saulės ieško. Sukonstravome dėžes su kliūtimis, pasėjome pupas... Lauksime, stebėsime, matuojame... P.S. Kol manęs nėra, prašau Neringa Viktoravičienė pasirūpinti pupų gerove: užsukite į inžinerijos klasę jų palaistyti

nuotraukos


Kuris tiltas tvirčiausias?

Pagaliau atėjo gegužė - paskutinis,labai darbingas mėnuo mokykloje. Sutartas laikas, kai penktokai išbandys savo konstruotus tiltus ir išrinks tvirčiausią. Nugalėjo vaikų vadintas "paprastasis" tiltas, išlaikęs 1800 g svorį.
O man labiausiai patiko penktokų emocijos.

nuotraukos


“WOW” komanda tęsia darbą tyrinėdama vandenį

ERAZMUS+ projekto “WOW” komanda tęsia darbą tyrinėdama vandenį, atlikdama laboratorinius bandymus ir stebėdama gamtą. Visa apibendrinta medžiaga tema „Vanduo ir mokslas” bei „Vandens gyvūnai ir augmenija” bus pristatyta Lenkijoje Lodzės mieste, kur išvyksta 7-ų klasių mokinės ORINTA JUDIKAVIČIŪTĖ, ERIKA PETRULYTĖ, lydimos mokytojų INGRIDOS DONIELIENĖS ir DANUTĖS KLIMAŠAUSKIENĖS.
SĖKMĖS ATSTOVAUJANT LIETUVĄ IR MŪSŲ MOKYKLĄ!


Norėtum tapti aviacijos inžinieriumi - konstruktoriumi?

Norėtum tapti aviacijos inžinieriumi - konstruktoriumi? Pradėk nuo popierinių lėktuvėlių. Taip šiandien per istorijos pamoką padarė penktokai. Mokyklos foje vykusiose lėktuvėlių nuotolio ir tikslumo varžybose buvo daug emocijų, nukrypimų iš trasos ir nusileidimų ne vietoje. Dar toloka iki S.Dariaus ir S.Girėno žygdarbio, bet svajoti ir bandyti verta.

nuotraukos


Tiltų statytojai

Tiltų statytojai buvo antrieji, kuriems suteikta garbė ir atsakomybė vadintis inžinieriais. Penktokai priėmė iššūkį - ėmėsi konstruoti tiltų modelius, kurie išlaikytų didžiausią svorį. Dirbant kilo daug klausimų: ar blogai, kad nežinome sunkio jėgos? Kokio tipo tilto konstrukcija turėtų būti tvirčiausia? Kokio dydžio turi būti plastilino rutuliukai? O gal svarbiausia yra geras komandinis darbas ir sutarimas? Tiltai sukonstruoti. Laukiam skausmingiausio momento - tiltų bandymo svoriu... Juk lemiamu momentu jie lūš...

nuotraukos


Paslaptingieji magnetai

Paslaptingieji magnetai inžinerijos pamokoje: jau pažįstamos jų savybės traukti metalą, traukti arba stumti kitą magnetą, įmagnetinti kitus metalus...... Šiandien trečiokai atskleidžia dar vieną magnetų paslaptį - susipažįsta su magnetiniu lauku (tuo nematomu ir labai magišku). Vos vienas popieriaus lapas, žiupsnelis metalo dulkių ir.... paslaptis lyg ant delno.

nuotraukos


Kompaso modeliai

Sudie atostogos - pirmyn eksperimentuoti!
-Kur šiaurė?
-Ten, kur rodo kompaso rodyklė.
-O kodėl kompaso rodyklė rodo į šiaurę? Ir kelios dar yra pasaulio šalys?
Į visus klausimus atsakyta. Kompaso modeliai sukonstruoti ir veikia puikiai. O kiekvienas antrokas nesunkiai jums paaiškins, kuo skiriasi pietryčių ir šiaurės vakarų vėjai.

nuotraukos


Ar skrenda tik lėktuvas?

Kodėl balionas pakyla į dangų? Kas buvo pirmieji oreiviai? Ir iš viso - kas tie oreiviai? Kuo ypatingas karštas oras?.... Dėkoju antrokams (ir nufotografuotiems, ir likusiems už kadro) už puikų darbą! TEGYVUOJA LABORATORIJA!

nuotraukos


Smagios mašinėlių lenktynės Ragainėje

Kovo mėnesį Ragainės progimnazijoje vyksta Mokslo mėnuo. Kovo 17 d. pradinių klasių mokiniai gamino oru varomas mašinėles. Po to salėje vyko pagamintų mašinėlių lenktynės. Gerų emocijų buvo daug!

nuotraukos


Rimtas prietaisas labai rimtu pavadinimu - SPEKTROSKOPAS

2 kl. klausimas: kokios spalvos yra šviesa? Ar tikrai saulės spindulys yra geltonas? Sukonstruotas labai rimtas prietaisas labai rimtu pavadinimu - SPEKTROSKOPAS. Pasirodo ne tik lietui lyjant ir saulei šviečiant galima pamatyti vaivorykštę.

nuotraukos


Kaip sklinda garsas?

Šiandien 5 kl. inžinerinis klausimas: kaip sklinda garsas? Kalbėjome, klausėme, stebėjome, karpėme ausimis, konstravome laidinius telefonus. Eksperimentas pavyko - telefonas veikia: perduota daug slaptų ir smagių žinių

nuotraukos


Kompiuterinės įrangos derintojas

5a klasė susipažįsta su dar viena specialybe - kompiuterinės įrangos derintojas.
Išbandėme du rimtus kompiuterių specialisto darbus: modeliavome 3D modeliavimo programa Sculptris, be kurios neapsieina šiuolaikinė animacija ir jungėme kompiuterių rinklo kabelius. Jei pirmoji užduotis suteikė kūrybinius sparnus ir pasirodė visai nesunkiai įveikiama, tai antroji tapo tikru iššūkiu. Ar sunku sukonstruoti tinklo kabelį? Visai lengva, greičiausiai šautų pirma mintis... bet kai ploni laideliai ima pintis, nepratę pirštukai netenka jėgų juos lygindami ir galiausiai, kai jau viskas padaryta, testeris ima mirksėti ne taip, kaip reikėtų... supranti, kad tai labai rimtas ir sunkus darbas. Ir čia jau nepaaiškinsi "Žimote, čia tik vienas iš aštuonių laidelių truputį neprisijungė.." Labai džiaugėmės, kad net trys iš visų jungtų kabelių veikė kaip reikia - internetas jais "tekės" ir didžiuojamės klasės meistrais Mantu, Matu ir Gotautu.
Ačiū Šiaulių profesinio rengimo centrui ir mokytojai Renata Baronienė už šiltą priėmimą ir labai įdomią pamoką.

nuotraukos


Papildyta virtuali realybė...

Kurti ją mūsų siekiamybė. Kol kas ja džiaugiamės, ir kuriame tik virtualias detales. Naudojant Quiver kurti drabužius kur kas smagiau - juk taip dirba šiuolaikiniai tekstilės inžinieriai.

nuotraukos


Mūsų svečias PERISKOPAS

Viskas prasidėjo kažkada labai seniai XV a., kai Acheno miesto šventėje žmonės, minioje norėdami matyti vieną ar kitą renginio detalę, naudojosi iš veidrodžio pagamintu prietaisu... Kur kas vėliau juos perėmė povandeniniai laivai... Galingi skaitmeniniai periskopai atsirado tik XX a. viduryje. Na o šeštokai išanalizavę prietaiso istoriją, sandarą, paskirtį ir dar daugybę faktų, sukonstravo savo periskopų modelius. Iki skaitmeninio tolokai, o J.Gutenbergas jais didžiuotųsi. Aš didžiuojuosi.

nuotraukos


Pagrindinės augalo dalys

Rimti klausimai labai rimtiems pirmokams: kokios yra pagrindinės augalo dalys, kurios pačios svarbiausios, kokios jos yra spalvos? Tai būtų galima išsiaiškinti iš knygų, bet kur kas geriau ištirti tikrą augalą... Dar išsiaiškinom, ką pupai reiškia šviesa: tamsioje dėžutėje augusi pupa išblyškusi, susiraičiusi, mažutė. O vandens ir šviesos ragavusi - pasistiebusi žalialapė. Ir dar - pupa jaučia, kad dar ne pavasaris: iš didžiulės saujos nenoriai ir lėtai sudygo tik pačios atkakliausios pupos.

nuotraukos


Druska. Vanduo.

Tirpalas. Sotus tirpalas... Antrokai jau labai daug supranta. O kodėl sakoma, kad kristalas auga? Ar visi kristalai vienodos spalvos ir formos? - Viskas apžiūrėta, ištirta ir išanalizuota.

nuotraukos


Kaip gaunamas 3D efektas?

Kodėl pirmieji 3D akiniai turi raudoną ir mėlyną stiklus? Kaip tai veikia? Pirmokai išsiaiškino, pabandė ir patvirtino - tai veikia.

nuotraukos


Aušros muziejuje odininko dirbtuvėse

Lietuvių kalbos vadovėlyje antrokai rado raidę "Y". Pasakykite pirmąjį į galvą atėjusį žodį, kuris prasideda šia raide. Ar tai "YLA"?
O kas tai? Kas su ja daroma?...
Antrokai tai išsiaiškino Aušros muziejuje odininko dirbtuvėse, kur susipažino su įdomiu batuko gaminimo keliu. Sužinojo, kad batas gali turėti skirtingo ilgio nosį, kad pirmuosius aukštakulnius avėjo vyrai, kad batas taip pat turi liežuvį. Susipažinę su bato dalimis, mokiniai gavo eilę darbelių: surinkti bato modelį ant kurpalio, atlikti kojos primatavimus naujam batukui, o galiausiai, sukurti pačio gražiausio batuko modelį ir sugalvoti reklaminį šūkį batuko pardavimui.

nuotraukos


Imamės ieškojimų, iš ko pagaminti kalėdinius papuošimus...

Kad jau Kalėdos, tai Kalėdos... Imamės ieškojimų, iš ko pagaminti kalėdinius papuošimus... Su ketvirtokais ėmėmės siūlų. Dar radom kelis ritinėlius nuo tualetinio popieriaus... ir štai - puikios nykštukų kepurėlės nekantriai ieško savo spygliuotos šakelės.

nuotraukos


Kalėdos - tai sniegas, nykštukai, eglutė ir žaisliukai....

Kalėdos - tai sniegas, nykštukai, eglutė ir žaisliukai.... taip, žaisliukai. O kokie jie? Iš ko buvo pagaminti patys seniausi eglutės papuošalai? Ar ir žaisliukai turi madas? Iš ko jie yra gaminami? 1a klasė minkė tešlą. Nepaprastą - o blizgančią... Be ko nebūna tešlos - teisingai - be miltų ir vandens. O jei dar prikrauni druskos, tai ji ir spindėti sudžiuvusi išmoksta... Tarp miklių pirmokų pirštukų tešla virto širdelėmis, žvaigždutėmis ir kitomis maloniomis smulkmenomis, kurios papuoš kalėdines eglutes.

nuotraukos


Mobili inovatyvių technologijų laboratorija

Gruodžio 9 dieną penktokai lankėsi P. Višinskio bibliotekoje, kur įsikūrusi mobili inovatyvių technologijų laboratorija. Čia mokiniai išbandė 3D modeliavimą, stebėjo, kaip veikia 3D spausdintuvas. Po rimto objektų modeliavimo laukė linksmos papildytos virtualios realybės užduotys, modeliavimas iš virtualaus molio bei muzikos kūrimas. Edukacinį užsiėmimą užbaigė linksma ir emocijų kupina viktorina apie knygų herojus.

nuotraukos


Kalėdinė dovanos pakuotė ir originali žieminė kepurė...

Šiandien turėjome linksmą inžinerijos pamoką su pirmokais. Ar žinojote, kad įmonėse dažnai dirba ne šiaip dizaineriai, o rimti dizaino inžinieriai. Jų darbas suteikti gaminiui originalią, labai daug reikalavimų atitinkančią išvaizdą. Dirbome su pirmokais išsijuosę ir labai gerai nusiteikę - mūsų tikslas kalėdinė dovanos pakuotė ir originali žieminė kepurė... Gal kam ir gali kilti mintis "Pamanykit sunkus darbas". Bet kai gauni dėžutės išklotinę, imi piešti, sukti dėžutę, o kartu ir galvą, galvodamas, kas iš to gausis - ne kiekvienam taip paprasta :) Pamokos pabaigoje vienbalsiai sutarėme, kad šiemet dovanos mamytėms, močiutėms, pusseserėms ar geriems draugams bus originaliai supakuotos... P.S, Vienas vaikas man pakuždėjo, kad ši dėžutė taps jo paslapčių slėptuve... :) Labai graži slėptuvė.

nuotraukos


Vandens apytakos ratas...

3b klasė, inžinerijos pamoka, tema -> Vandens apytakos ratas... Čia viskas lyg ir aišku: vanduo iš žemės garuoja, susidaro debesys, - galiausiai ima lyti... Ir taip viskas ratu... Bet kodėl ima lyti? Kiek laiko reikia laukti lietaus? Nuo ko tai priklauso?... Kaip man patinka tie sunkūs klausimai :) Žinau, patinka ir jiems.

nuotraukos


Technologijų laboratorijoje

Gruodžio 5 dieną Šiaulių universitete startavo mokslinių tyrimų festivalis. Ragainės progimnazijos "Skaitmeninės inžinerijos" būrelio mokiniai lankėsi Technologijų laboratorijoje. Čia jie pasinėrė į elektronikos pasaulį: jungė elektros grandines (kas pirmąkart, o kas ir net ne dešimtą). Stebėjosi gautu rezultatu, bei stebino savo elektronikos inžinerijos žiniomis Šiaulių universiteto laboratorijos lektorių. Tegyvuoja mokslas

nuotraukos


Kas vandenyje tirpsta, o kas ne....

Lapkričio 23 d. visi Ragainės Progimnazija antrokai aiškinosi, kas vandenyje tirpsta, o kas ne.... Tyrimai tęsiasi - šiandien su antrokais aiškinamės, kaip valomas vanduo... švitinimas ultragarsu dar ne mums, bet paprasčiausias filtravimas kaip tik mūsų jėgoms: nebūtina net košti, pasirodo vanduo pats užlipa audeklu ir švarutėlis subėga į kitą indą... Dar užvirinsim ir bėdoje galėsim troškulį numalšinti

nuotraukos


Pamanykit, kamšteliai...

Bet kodėl vienus paveikslus norisi žiūrėti iš arti, o kitus iš tolėliau? Kodėl vienuose darbuose svarbios detalės, o kituose tik visuma? Kuo ypatinga mozaika, ir nuo ko pradėti ją kurti? Kas atsitinka, kai sukurtas eskizas netinka? Kaip surasti klaidas ir jas pataisyti? Pamanykit, kamšteliai... bet kokius smagius darbus galima sukonstruoti. Svarbiausia rasti tinkamą pradžią, gerus įrankius, o svarbiausia puikų sutarimą komandoje... Antrokams pavyko :) Labiausiai džiugino draugystė: kai vieni pas kitus ieškodavo tinkamos spalvos kamštelių ir lyg su didžiausiu laimikiu grįždavo prie savo komandos. Svarbu mandagiai paprašyti, padėkoti ir atsilyginti tuo pačiu.

nuotraukos


Eksperimentai su guminukais

Vos įbėgus į klasę po savaitės ketvirtokai nesitveria: "Kaip ten mūsų guminukai?". Laukti buvo verta... Pasikeitimai akivaizdūs: cukraus tirpalas guminuką išaugino ir pasidalino su juo spalva; nuo sodos tirpalo guminukas ne tik išaugo, išblyško, bet iš pasidarė ištižęs; Actas guminuką irgi išaugino ir visiškai pavogė spalvą; O labiausiai nustebino druska - ėmė ir ištraukė iš guminuko paskutinę drėgmę -vargšas susitraukė ir patamsėjo. Tiksli citata: "Koks bjauriai guminis!!!". Pamatavom, išanalizavom ir ėmėm ruoštis kitiems eksperimentams.

nuotraukos