2016-2017 m.m.


Pi diena Ragainėje

Kovo 14 - oji Ragainės progimnazijai, kaip ir visiems pasaulio matematikams, ypatinga diena. Visa mokyklos bendruomenė minėjo tarptautinę Pi dieną. Nuo ryto visose klasėse užvirė rimta matematinė veikla. Ir mokyklos mažiausieji, ir vyresnieji prisiminė matematines sąvokas, susijusias su apskritimu, ieškojo savo aplinkoje apskritimo formos daiktų, o atlikę matavimus apskaičiavo skaičių Pi.
Mokiniai taip pat ieškojo meninių Pi sprendimų - kūrė skaičiaus garbei mandalas. Teko išsiaiškinti, kas yra simetrijos ašys, kiek jų gali būti skritulyje. Galiausiai iš daugybės eskizų gimė labai spalvingas dienos kūrybos rezultatas - daugybė poroloninių skritulių virto mandalomis, kurios papuošė mokyklos tvorą, o į miestą pakvietė pavasarį.

nuotraukos


Pažintis su robotais

Kovo mėnesį Ragainės progimnazijoje vyksta Mokslo mėnuo. Kovo 17 d. vyko pamokos „Aš – jaunasis robotų kūrėjas”. Apie robotikos subtilybes mokiniams papasakojo svečiai iš „Saulėtekio” gimnazijos: direktorė J. Kaščiuškienė, informacinių technologijų mokytojas R. Gečas ir gimnazistai. Mokiniai ne tik sužinojo, kaip kuriami robotai, bet ir galėjo pabandyti juos valdyti.

nuotraukos


„Jaunojo mokslininko mėnuo" Ragainėje

Ragainės progimnazijoje toliau vyksta renginiai skirti „Jaunojo mokslininko" mėnesiui. Kovo 13 d. vyko renginys „Aš - jaunasis fizikas". Mokykloje svečiavosi Lieporių gimnazijos fizikos ir matematikos mokytojai . Svečiai demonstravo mokiniams fizikinius bandymus, kartu su mokiniais atliko keletą tyrimų su šviesa, su kūnų pusiausvyra, masės centru.

nuotraukos


Renginys „Aš - jaunasis fizikas"

Kovo 13 d. Ragainės progimnazijoje vyko renginys „Aš - jaunasis fizikas". Mokykloje svečiavosi Lieporių gimnazijos fizikos ir matematikos mokytojai bei J. Janonio gimnazijos gimnazistai. Svečiai demonstravo mokiniams fizikinius bandymus, kartu su mokiniais atliko keletą tyrimų su šviesa, su kūnų pusiausvyra, masės centru. Vyresniųjų klasių mokiniai pagilino savo fizikines žinias, o mokyklos mažiausieji - susipažino su fizikos mokslu.

nuotraukos


Tyrėjo diena Ragainės progimnazijoje

Lapkričio 23 dieną Ragainės progimnazijos penktokai lydimi mokytojų H.Ostašenkovo, V.Petrošienės ir D.Bočiuvienės apsilankė S.Daukanto gimnazijoje. Viešnagė prasidėjo aktų salėje, kur mokyklos direktorius V.Kantauskas pasveikino svečius, bei įteikė (greičiausiai atsakiusiam į klausimą) niekad nedarantį klaidų rašiklį.
Po to vaikai buvo suskirstyti į tris grupes,kurios pasuko savo skirtingais tyrinėjimų takais.
Tyrinėjimai ir įvairūs eksperimentai vyko biologijos,fizikos ir chemijos kabinetuose. Čia minėtųjų dalykų mokytojai rodė jauniesiems tyrėjams savo „stebuklus". Penktokai indikatorių pagalba bandė atpažinti įvairias medžiagas, stebėjo muses per mikroskopą, matavo žirnių skersmenį, gamino elektrą, traukė iš vandens centus nesušlapdami rankų, pūtė balionus acto bei sodos pagalba, tapė ant pieno bei atliko daug kitų bandymų.
Kiekviena grupė atlikusi savo eksperimentus vienoje klasėje, keitėsi vietomis viena su kita. Įspūdžių buvo daug, vaikai dirbo noriai, o momentais savo žiniomis priblokšdavo net pačius mokytojus!

nuotraukos


Tyrėjo diena

Lapkričio 23 dieną mokykloje vyksta kultūrinė – pažintinė Tyrėjo diena. Pradinukai tyrė, kurios maisto ir ne maisto medžiagos tirpsta vandenyje, o kurios ne, kokiame produkte yra daugiausia krakmolo, bandė jį ir patys pasigaminti. Taip pat tyrė ir savo plaučių tūrį.

nuotraukos

nuotraukos


Konstruotojo diena Ragainės progimnazijoje

Konstravimas –vienas iš pagrindinių inžinerinės kūrybos komponentų. Todėl neatsitiktinai progimnazijoje konstruotojo diena organizuojama pirmiausiai. Šių metų konstruotojo dienos iššūkis „Vizualinė reklama“. Kiekvienos klasės tikslu tapo suteikti autentišką dekorą tūrinei raidei iš putplasčio. Buvo bandomos įvairios technikos ir dekoravimo medžiagos, derančios su raidės medžiaga bei tinkančios lauko sąlygoms. Visos klasės, neaplenkiant nei pačių mažiausiųjų, demonstravo savo kūrybiškumą, išradingumą, dekoro įvairovę. Dienos darbo rezultatu tapo reklaminis šūkis „RAGAINĖ INŽINERIJA KŪRYBA!“, kuris papuošė mokyklos aplinką ir džiugina pro šalį einančių miestelėnų akis.

nuotraukos

nuotraukos


Startavo nauji mokslo metai. Sveika, inžinerija!

Rugsėjo 2 dieną Ragainės progimnazijos 5a kl. mokiniai lankėsi Šiaulių savivaldybės bibliotekoje įsikūrusiame Komiksų centre. Kas yra komiksas? Kiek metų seniausiam komiksui? Ar komiksuose būtinas tekstas? Kas gali tapti komikso herojumi? Kur dažniausiai randami komiksai? Ir daugybė kitų klausimų, kuriuos penktokai išgirdo ir padedami šio centro darbuotojų rado į juos atsakymus. Mokiniai kūrė savo komikso herojų, sugalvojo jiems galias, vardus ir šūkius. Penktokams taip pat buvo pristatytos šiuolaikinės technologijos, kurios naudojamos komiksų kūrimui.

nuotraukos